REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

(fot. materiały prasowe)

Operator logistyczny InPost i deweloper 7R podpisały umowę na wynajem powierzchni w dwóch nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa. Każdy z obiektów będzie miał powierzchnię ok. 9,5 tys. mkw. Ich oddanie do użytku zaplanowane jest na II połowę 2019 r.

REKLAMAROS-SWEET (MORESO) - Belka w artykułach (14-30.06.2019)

W obu obiektach dedykowanych InPost, deweloper zastosuje rozwiązania energooszczędne, takie jak m.in. oświetlenie LED i przygotowanie do instalacji stacji ładowania samochodów elektrycznych. Odporność ogniowa zostanie podniesiona do najwyższego poziomu powyżej 4 000 MJ/mkw. Dodatkowo magazyny będą certyfikowane w systemie BREEAM.

– W związku z dynamicznym rozwojem naszej sieci Paczkomatów oraz usług kurierskich, podjęliśmy decyzję o wynajmie nowych powierzchni, które pozwolą nam szybciej obsłużyć rosnące wolumeny przesyłek dystrybuowanych przez InPost. Jako jedne z pierwszych i kluczowych lokalizacji w tym procesie znalazły się aglomeracja Śląska oraz Warszawa. 7R wyszło naprzeciw naszym oczekiwaniom i zaproponowało skrojone pod nasze potrzeby obiekty typu cross-dock w dwóch doskonale zlokalizowanych parkach, zapewniając jednocześnie szybką realizację – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

– Dzięki inwestycjom, które obecnie realizujemy w całym kraju, byliśmy w stanie zaproponować klientowi wynajem powierzchni w lokalizacjach dobrze wpisujących się w jego sieć dystrybucji. Ze względu na specyfikę działalności najemcy, obiekty będą dostosowane pod operacje cross-dockingu, m.in. przez zaplanowanie odpowiedniej liczby doków i bram poziomu „0” – mówi Maciej Krawiecki, Leasing Director 7R SA.

InPost dostarczył w 2018 roku ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3 proc., a przez Kuriera InPost o 45,5 proc.

7R SA to ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na wynajem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Palma 6 miesiąc temu

  Brzmi jak przedsięwzięcie na całkiem sporą skalę..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bobek 5 miesiąc temu

  ciekawi mnie ile miejsc pracy nowych powstanie dzięki temu, zakładam że sporo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Spock44 4 miesiąc temu

  Rewelacyjny jest ten nowy projekt inpostowy z elektrycznymi samochodami, to tak mi się skojarzyło jak przeczytałem o tych stacjach ładowania. Dobrze dobrze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorg 3 2 miesiące temu

  noooo dobrze że działają mimo tych ostatnich dziwnych akcji konkurencji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Point 2 2 miesiące temu

  JAk ma usprawnic albo pchnąc ku rozwojowi to dobrze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ron 1 2 miesiące temu

  Czyli sortownia + stacja ładowania elektryków, coś jeszcze? W sumie powierzchnia wystarczająca

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony