REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)
Na zdj. bankopaczkomat InPostu w Warszawie

Na zdj. bankopaczkomat InPostu w Warszawie (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

InPost ma nowy pomysł na rozwój sieci paczkomatów. Firma zdecydowała się na łączenie maszyn z... bankomatami Planet Cash. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, pierwsze bankopaczkomaty już zostały rozstawione i wkrótce klienci będą z nich mogli wypłacać pieniądze.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jak dotąd zainstalowano w polskich miastach minimum kilkanaście bankopaczkomatów. Co najmniej cztery działać będą w Warszawie. Urządzenia pojawiły się również m.in. w Krakowie i Katowicach.

Warto podkreślić, że w bankopaczkomatach wypłata pieniędzy oraz odbiór paczek odbywać się będą za pośrednictwem jednego, wspólnego panelu. Tym samym partnerzy przedsięwzięcia unikną niepotrzebnego dublowania modułów, które wiązałoby się z ograniczeniem przestrzeni do przechowywania paczek.

Biorąc pod uwagę, że zarówno "zwykłe" paczkomaty InPostu, jak i bankomaty Planet Cash często lokowane są w pobliżu sklepów lub centrów handlowych, sojusz obu podmiotów wydaje się czymś naturalnym. Dla InPostu jest to szansa na ściągnięcie do bankopaczkomatów po raz pierwszy klientów, którzy z jakichś przyczyn unikali korzystania z paczkomatów, a tym samym oswojenia ich z maszynami. Z kolei dla Planet Cash możliwość pojawienia się w urządzeniach InPostu może być nowym impulsem do zwiększenia liczebności sieci.

Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl widziała jeden z pierwszych warszawskich bankopaczkomatów. Na ekranie maszyny umieszczone zostało logo Planet Cash. Wypłata gotówki z urządzenia nie była jeszcze możliwa; działały natomiast wszystkie funkcje odpowiedzialne za odbiór i nadawanie paczek. Wynika z tego, że projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

Firma InPost odmówiła komentarza na temat bankopaczkomatów. Przesłaliśmy także pytania do właściciela sieci Planet Cash, jednak w wyznaczonym terminie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

InPost na koniec ubiegłego roku posiadał w Polsce blisko 4500 paczkomatów. Z kolei sieć Planet Cash, rozwijana przez spółkę ItCard, liczyła ok. 3 tys. bankomatów i 700 banko-wpłatomatów.

Przypomnijmy, że InPost jest już gotowy do startu kolejnego projektu, czyli lodówkomatów, o czym informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi w październiku ub.r. Urządzenia zostały dostosowane do przechowywania żywności w różnych temperaturach. W ramach pilotażu 35 lodówkomatów stanęło w Warszawie i okolicach, a 15 w Krakowie.

Operator logistyczny dopina teraz szczegóły z partnerami projektu. Latem ub.r. pisaliśmy, że rozmowy nt. współpracy były prowadzone m.in. z Auchan, Rossmannem i Drogerią Natura, a chętny do współpracy mógłby być również Carrefour, intensywnie rozwijający sprzedaż w kanale e-grocery w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~łania 4 ponad rok temu

  a będą mikrofalówkomaty?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KPAc 3 ponad rok temu

  @rema może inicjatywa niezła, ale wszystko wyjdzie w praniu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rema 2 ponad rok temu

  nie zgadzam się. logika w tym jest, dla obu spolek to posuniecie na plus jedni maja wiecej bankomatow tanszym kosztem inpost podnosi komfort klientow takze brzmi sensownie. z perspektywy konsumenta paczkomaty sa super wygodnym rozwiazaniem i od razu mozna zaplacic wyplacic sie. ryzyko zawsze jes bo wiadomo, wyjdzie w praniu ale kibicuje zeby wypalilo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mick 1 ponad rok temuocena: 20% 

  Jeden syf wart drugiego.

  oceń komentarz
do góry strony