REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (14-20.10.2019)

LOGISTYKA DLA HANDLU

BRANŻA PO GODZINACH

 

26 czerwca 2019, 10:34

(fot. materiały prasowe)

Operator automatów paczkowych InPost wygrał przetarg na dostawę urządzeń dla miasta Salzburg w Austrii. Spółka zarządzająca Salzburg AG wyłoniła InPost jako strategicznego dostawcę technologii InPost Paczkomaty. W perspektywie pięciu lat w mieście zostanie rozstawionych 1000 urządzeń. Pierwsze maszyny pojawią się już w lipcu 2019 r. w kluczowych lokalizacjach Salzburga.

REKLAMA

InPost dostarczy swój najnowszy model maszyny NEW FM, który spełnił wszystkie wymagające kryteria miasta Salzburg. Dodatkowo, w ramach współpracy InPost wspiera partnera swoim know-how oraz wykwalifikowanym zespołem w zakresie usług posprzedażowych.

Jest to kolejny rynek, na którym pojawią się urządzenia InPost – w poprzednich latach Paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kolumbia, Brazylia i Australia.

Europa zaczyna doceniać wygodę automatyzacji usług – nie tylko w zakresie dostawy i odbioru przesyłek, ale także innych opcji, jakie mogą oferować nasze maszyny. Polska niewątpliwie jest w tym zakresie pionierem – nie ma drugiego kraju w Europie, który tak masowo korzystałby z Paczkomatów. Historia naszego rozwoju pokazała, że Stary Kontynent potrzebował więcej czasu, by zrozumieć ideę maszyn dostępnych w trybie 24/7. Wygląda jednak na to, że dotykający wszystkie kraje brak rąk do pracy – przy jednoczesnym niesłabnącym, dwucyfrowym wzroście e-commerce – wymusi automatyzację, a Paczkomaty dobrze wpisują się w ten model. Jestem głęboko przekonany, że mieszkańcy Salzburga docenią dostępność, wygodę i prostotę korzystania z takich usług – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kaakaadoo 2 3 miesiące temu

  Tam jest dużo tras narciarskich. "Paczkomat® co 100 m na każdej trasie!"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CK Dezerter 1 3 miesiące temu

  Rafał Brzoska, mistrz autopromocji, tym razem chyba się myknął o jedno zero. 1000 automatów w mieście zw 150 tys. mieszkańców, licząc niemowlęta i starców? Jeśli jeden paczkomat ma powiedzmy 30 skrytek, to znaczy, że każda rodzina w Salzburgu będzie miała skrytkę praktycznie na wyłączność. Gdzie pan wstawisz ten tysiąc paczkomatów, jak tam są same twierdze, kościoły, stare kamienice itd. "Paczkomat na każdej posesji!"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony