REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
(Zdjęcie ilustracyjne)

(Zdjęcie ilustracyjne) (fot. Konrad Kaszuba)

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi dokonał kontroli „małych sieci handlowych”. Nieprawidłowości stwierdzono w 22 placówkach – to 61 proc. badanych – czytamy w sprawozdaniu z kontroli.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Łódzka inspekcja handlowa skontrolowała 36 placówek należących do – jak to określili inspektorzy – małych sieci handlowych – „Żabka”, „Carrefour Express”, „Delikatesy Centrum”, „Odido”, „Witaj”, „Stokrotka”, „Livio”, „Groszek”, „Primus”, „Lewiatan”. W 22 placówkach odnotowano nieprawidłowości.

Najważniejsze z nich, to nieprawidłowe oznakowanie towarów – w 4 placówkach zakwestionowano 22 partie towarów bez opakowań jednostkowych, brak było pełnej nazwy środka spożywczego lub nazwa była niezgodna z prawdą. W przypadku ryb mrożonych limandę żółtopłetwę deklarowano jako solę, a filety z czarniaka jako filety z dorsza. Odnotowano też brak pełnych wykazów składników, w tym składników powodujących alergie lub reakcje nietolerancji, a także brak nazwy producenta.

W 10 placówkach stwierdzono oferowanie do sprzedaży artykułów żywnościowych po terminach przydatności do spożycia bądź po upływie dat minimalnej trwałości – zakwestionowano łącznie 47 partii towarów. W 11 sklepach wykryto użytkowanie przyrządów pomiarowych z nieczytelnymi, zniszczonymi bądź nieaktualnymi cechami legalizacji.

Inspekcja ukarała 20 właścicieli sklepów mandatami karnymi, wszczęto też jedno postępowanie administracyjne, a w 10 przypadkach wydano decyzje wycofujące z obrotu towary przeterminowane.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~log 1 7 miesięcy temu

  Jaka wiedza autora tegoż Portalu, taki tytuł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony