REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Sklep Intermarche, fot. GM

Sklep Intermarche, fot. GM

Należąca do Grupy Muszkieterów sieć Intermarche chce mocno się wyróżniać na tle konkurencji. Firma realizuje potężny program modernizacji swoich sklepów, który mocno wpłynie na wyniki sprzedaży i postrzeganie przez klientów.
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Rosnące oczekiwania w stosunku do tradycyjnych sklepów sprawiły, że Intermarché w ubiegłym roku wprowadziła nowy koncept sklepów, w którym podstawą jest przyjazna klientowi aranżacja, nowoczesny design wnętrza oraz dedykowane strefy produktowe.

Sieć Intermarche chce otwierać wszystkie nowe supermarkety w nowym koncepcie, a w ciągu 2-3 lat przeprowadzić modernizację i remodeling już istniejących placówek. Firma chce wydać na przystosowanie starych sklepów do standardów nowego konceptu 115 mln zł.

- Formaty sklepów powielają i przenikają się. Jednocześnie wojna cenowo-promocyjna powoduje, że sieci zrównują się ze sobą pod względem cen. Dlatego musimy szukać wyróżników, które odróżnią sklepy Intermarche od konkurencji. I dlatego wprowadziliśmy nowy koncept sklepu, który prezentuje nowe podejście do oferty i wygody zakupów – mówi Tomasz Walkowiak, członek zarządu Dyrekcji Handlowej Intermarché.

I dodaje: - Mocno zmieniamy aranżację naszych sklepów, które zyskują nowoczesny designe, a wnętrze sklepu dzielimy na światy produktowe.

W sklepach pojawią się m.in. Ulica Czworonożna (z żywnością dla zwierząt), Nasza Wędzarnia (stoisko z wędlinami), Plac Łasucha (cukiernia), Piekarnia Intermarché, Skwer Piwowara, czy Świat Win. - Jako francuska sieć jesteśmy zobowiązani do tego aby zaoferować naszym klientom doskonałą ofertę win - podkreśla Tomasz Walkowiak.

Wyróżnikami sieci ma być własna produkcja żywności w kategoriach wędlin, pieczywa, ciast i garmażerki. Firma stawia także mocny nacisk na rozwój kategorii produktów świeżych. Ważnym wyróżnikiem mają być szeroka oferta produktów dla zwierząt, w których sieć chce bardzo mocna. - Poszerzamy gamę produktów pet food, chcemy mieć ofertę, która zaproponuje klientom produkty od półki ekonomicznej po wyroby premium – tłumaczy członek zarządu Dyrekcji Handlowej Intermarché.

Firma chce również postawić na rozwój produktów BIO, które cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów, a firma oferuje szeroki wybór tego rodzaju produktów pod marką własną m.in. w kategorii chemii gospodarczej i środków higieny. Jednocześnie firma chce postawić na lepszy merchendising i nową koncepcję sprzedaży, która opiera się na przenikaniu kategorii.

Grupa Muszkieterów wdraża także koncepcję klastrowania biznesu handlowego. Sklepy zostały podzielone na grupy, których oferta zostanie lepiej dopasowana do lokalizacji i potrzeb klienta, który mieszka w okolicy sklepu.

Jednocześnie sieć uzupełniła swoją ofertę o sklep internetowy sklep internetowy Drive Intermarché. Projekt pozwala na zamawianie produktów przez internet i odbierania ich w bezpośrednio sklepie, w tym także bez wychodzenia z samochodu. To odpowiedź na oczekiwania nowego konsumenta, którego cechuje duża aktywność w świecie on-line oraz potrzeba oszczędności czasu oraz komfortu zakupów.
Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 280 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 230 supermarketów Intermarché i 126 Bricomarché.

Zgodnie z planem rozwoju CAP2020 Grupa Muszkieterów chce mieć w 2020 w Polsce 500 sklepów Intermarché i 300 placówek Bricomarche. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.Intermarche - nowy koncept sklepu, fot. IntermarcheIntermarche - nowy koncept sklepu, fot. Intermarche
Intermarche - nowy koncept sklepu, fot. IntermarcheIntermarche - nowy koncept sklepu, fot. Intermarche
Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gapcio 1 ponad rok temu

  Sprawdzam - od tego czasu zamknięto 16 sklepów .Duzo gadki, mało roboty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony