REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)

- Jeśli Bać-Pol wyrazi zainteresowanie kontynuowaniem negocjacji, jesteśmy gotowi na powrót do rozmów - zadeklarował w komentarzu udzielonym portalowi wiadomoscihandlowe.pl Graham O'Connor, dyrektor generalny SPAR Group.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - Belka w artykułach - II etap (czerwiec 2019)
Na zdj. Graham O'Connor, dyrektor generalny Spar Group

Na zdj. Graham O'Connor, dyrektor generalny Spar Group (fot. mat. prasowe, Spar International)

Komentarz to odpowiedź na artykuł, w którym opisaliśmy wcześniejsze nieudane negocjacje między SPAR Group, inwestorem z RPA a firmą Bać-Pol, operatorem sieci franczyzowej SPAR w Polsce.

Przypomnijmy, obie firmy dwukrotnie nie doszły do porozumienia w sprawie zaangażowania się południowoafrykańskiej firmy w przejęcie udziałów w spółce Bać-Pol lub Spar Polska (należącej do Bać-Polu). Najpierw fiaskiem zakończyły się rozmowy przeprowadzone w wakacje 2018 roku, gdzie - według naszych informacji - do porozumienia w pewnym momencie było bardzo blisko. Następnie odrzucona została kolejna oferta SPAR Group złożona na jesieni.

Graham O'Connor zapytany przez wiadomoscihandlowe.pl o szczegóły złożonych ofert oraz o przyczyny zerwania letnich rozmów odmówił komentarza w tych sprawach.

Komentarza odmówił także Bać-Pol. - Jak już informowaliśmy, prowadzone przez nas rozmowy z potencjalnymi inwestorami są poufne. Wszystkie strony tego procesu zobligowane są do zachowania poufności - powiedział rzecznik prasowy Bać-Polu, Michał Zych.

We wtorek, 8 stycznia, Bać-Pol zapewnił, że proces poszukiwania inwestora przebiega zgodnie z planem. - Część firm uczestniczących w procesie złożyło już oferty, dla kilku pozostałych z uwagi na okres świąteczno-noworoczny wyraziliśmy zgodę na złożenie oferty do połowy stycznia. Zamknięcie procesu wyboru inwestora planowane jest do końca I kwartału 2019 roku - poinformowała firma..

SPAR Group Ltd notowana jest na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60.-tych XX wieku została master franczyzobiorcą SPARa na rynek RPA. Dziś operuje także w innych krajach Afryki - w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Swazilandzie, a nawet na Szeszelach. SPAR Group rozwinęła także działalność w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii oraz Szwajcarii.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~quick 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Ciekawa gierka. Jedyną wartością BP jest licencja Spar.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony