REKLAMAROS-SWEET - Pestki dyni w czekoladzie - Baner Główny (21.08-01.09.2019)

Nawet 50 mln dolarów wart jest kontrakt na dostawę jabłek do Chin, jaki ma szansę zdobyć polskie konsorcjum Appolonia. To największe zlecenie w historii naszego sadownictwa.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)
Polskie jabłka już wkrótce zaczną masowo trafiać na chiński rynek

Polskie jabłka już wkrótce zaczną masowo trafiać na chiński rynek (fot. materiały własne)

Są pierwsze namacalne dla branży sadowniczej efekty oficjalnej wizyty chińskich władz i przedstawicieli biznesu w naszym kraju. Jak informuje „Puls Biznesu”, zrzeszenie grup producentów jabłek Appolonia podpisze list intencyjny z firmą dystrybucyjną China Poland Trading Platform na eksport owoców do Państwa Środka. Mowa o 40 tys. ton jabłek deserowych w skali roku wartych 40-50 mln dolarów. Będą one rywalizować z produktami z Chile, Nowej Zelandii czy USA.

Obecnie największymi importerami jabłek z Polski są Białoruś, Łotwa, Kazachstan, Ukraina i Cypr. Do 2014 r. pierwsze miejsce na podium należało do Rosja, ale w wyniku embarga na nasze owoce i warzywa eksport spadł niemal do zera.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony