REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (18-24.03.2019)

W krajach Europy Zachodniej właściciele Jaguarów i Land Roverów mają w swoim komputerze pokładowym aplikację Shell, która umożliwia kierowcy płatność bezgotówkową bez wychodzenia z samochodu. Tego typu rozwiązania natychmiast zyskują uznanie naszych klientów i staramy się wprowadzać je wszędzie, gdzie to możliwe - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Jacek Dziembaj, wiceprezes ds. sieci detalicznej Shell Europa i Afryka Południowa.

REKLAMAPURELLA - Batony BeRAW - Belka w artykułach (marzec 2019)
Jacek Dziembaj, wiceprezes ds. sieci detalicznej Shell Europa i Afryka Południowa.

Jacek Dziembaj, wiceprezes ds. sieci detalicznej Shell Europa i Afryka Południowa. (Shell Polska)

Jak na biznes paliwowy wpłynie wg pana szeroko pojęta transformacja cyfrowa?

Cyfryzacja zmienia oblicze handlu już od dawna, otwierając niekiedy zupełnie nowe możliwości biznesowe. Oprócz automatyzacji obsługi naszych placówek, rozwijamy także wiele innych niezależnych konceptów. Jednym z najważniejszych jest przeniesienie naszego systemu transakcyjnego do chmury, co bardzo przyspieszy i unowocześni sam proces oraz umożliwi lepszy dostęp do danych sprzedażowych i ich analizę.

W krajach Europy Zachodniej właściciele Jaguarów i Land Roverów mają w swoim komputerze pokładowym aplikację Shell, która umożliwia kierowcy płatność bezgotówkową bez wychodzenia z samochodu. Tego typu rozwiązania natychmiast zyskują uznanie naszych klientów i staramy się wprowadzać je wszędzie, gdzie to możliwe.

W Wielkiej Brytanii oferujemy już płatność telefonem komórkowym bez wychodzenia z auta. Pracujemy tez nad innymi rozwiązaniami, które wykorzystują innowacje technologiczne, np. rozpoznawanie klienta, automatyzację zakupów. Innym naszym projektem, który okazał się dużym sukcesem, jest Shell TapUp – aplikacja umożliwiająca dostarczenie paliwa i zatankowanie poza stację paliw. Na wezwanie o umówionej godzinie i w umówione miejsce przyjeżdża specjalnie zaprojektowana mała ciężarówka elektryczna z paliwem.

Chociaż jest to świeże, ledwie kilkumiesięczne przedsięwzięcie, już zdecydowaliśmy się na zakup kolejnych pojazdów i rozszerzenie oferty o kolejne miasta w zachodniej części kontynentu. Zatem nie skupiamy się na cyfryzacji samej dla siebie, ale na tym, aby połączyć ją z tradycyjnym biznesem lub z jej pomocą wdrożyć nowatorskie, nieistniejące wcześniej rozwiązania.

Zmienia się również sposób funkcjonowania nowoczesnego społeczeństwa. Czy idee pokroju car sharingu są  jakimkolwiek zagrożeniem dla biznesu Shell?

To prawda, że ludzie coraz częściej odchodzą od własności, decydując się na wynajęcie mieszkania lub samochodu. W takich sytuacjach pojawia się wątpliwość, czy firmy leasingowe nie będą korzystały np. z własnych punktów tankowania. Doświadczenia z rynków wschodnich pokazują jednak, iż również takie sytuacje stwarzają nowe okazje biznesowe i możliwość zawiązania owocnej współpracy z innym podmiotem. W przypadku wspomnianego Shell TapUp naszymi klientami są często właśnie firmy zajmujące się car sharingiem.

Shell bardziej niż na konkurencję stawia na kooperację, a obserwując rynek bardziej skupiamy się na nowych możliwościach niż niebezpieczeństwach. Oczywiście wszelkie zmiany, każdy nowy trend lub technologia, powodują przejściowe zakłócenia w funkcjonowaniu dotychczasowego modelu operacyjnego. Jednak często okazuje się, że zaimplementowane innowacje przyniosły nam poprawę wydajności, podwyższyły komfort zakupów lub zwiększyły wyniki sprzedażowe. Jesteśmy dużym graczem, początki firmy sięgają przełomu XIX i XX wieku, także już dawno temu przestaliśmy bać się zmian. One są po prostu nieodłączną częścią biznesu Shell.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony