REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Jacek Zarzecki

Jacek Zarzecki (Wiadomości Handlowe)

– Sektor wołowiny stoi przed bardzo dużą szansą wykorzystania obecnej sytuacji na rynku – powiedział podczas debaty „Od pola do stołu” podczas Kongresu Mięsnego 2019 Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców Producentów Bydła Mięsnego.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Zarzecki podkreślił, że przetwórcy i producenci wołowiny są pierwszym sektorem, który stworzył spójną strategię promocji polskiego mięsa wołowego. Jej głównym celem ma być uświadamianie konsumentów w kwestii pochodzenia produktu. – Pełna identyfikacja i transparentność naszej branży może spowodować, że spożycie wołowiny jeszcze bardziej wzrośnie – powiedział prezes PZHPBM.  

Podkreślił jednocześnie, że spożycie wołowiny w dynamicznie wzrasta. W 2015 roku było to 1,2 kg na osobę, natomiast w 2018 roku już 3,3 kg. Jednocześnie wskaźnik eksportu to blisko 86 proc. produkcji. – Polska jest szóstym producentem wołowiny w Europie i drugim krajem pod względem eksportu po Irlandii. Nie mamy się czego wstydzić, ale nadal mamy nad czy pracować. To przede wszystkim jakość i powtarzalność, a po ostatnim kryzysie także transparentność. Musi być on jednak kompleksowa, ponieważ system musi zostać uszczelniony wspólnie. W przeciwnym razie będziemy się zmagać z podobnymi problemami przez dłuższy czas. Powinniśmy wysłać komunikat, że polska wołowina jest bezpieczna i wysokiej jakości – zaznaczył Jacek Zarzecki.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony