REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii (fot. Aron Urb (EU2017EE), lic. CC BY-2.0)

Turystyka, infrastruktura kulturalna - niektóre branże polskiej gospodarki mają zdaniem Jadwigi Emilewicz korzystać na zakazie handlu w niedziele - pisze Puls Biznesu.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Zdaniem minister przedsiębiorczości i technologii wprowadzenie ograniczeń w handlu w niedziele doprowadziło m.in. do polepszenia sytuacji pracowników w handlu, ale także powstrzymania negatywnych trendów związanych z funkcjonowaniem małych sklepów.

Jadwiga Emilewicz skomentowała również pozytywny wpływ ograniczeń w handlu na branżę turystyczną. Podsumowała także badania wykonane przez ministerstwo. Jak zaznaczyła, to ona była inicjatorką powstania raportu opublikowanego w I kwartale br. - Uważałam, że jeśli mali i średni kupcy powiedzą nam, zę oni na tym rozwiązaniu tracą, to odpowiedzialny polityk powinien podjąć refleksję i skorygować ustawę - powiedziała w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Tak się jednak nie stało, bo zdaniem minister raport pokazał pozytywny wpływ ograniczeń w handlu na sytuację pracowników, ale również na sam rynek handlowy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony