REKLAMADan Cake - Baner Główny (lipiec-sierpień 2018)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

11 sierpnia 2017, 09:24

(fot. Pixabay/CC0)

Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat o wykryciu w Polsce jaj potencjalnie zanieczyszczonych fipronilem. GIS uspokaja jednak, że produkty te nie trafiły do konsumentów.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Z informacji otrzymanych poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) wynika, że partia potencjalnie zanieczyszczonych fipronilem obranych ze skorupki jaj ugotowanych na twardo została dostarczona do odbiorców na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego.

- Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła natychmiastowe działania w celu dotarcia do wszystkich odbiorców. Z otrzymanych dotychczas wyników kontroli wynika, że jaja zostały zablokowane w obrocie i nie będą użyte do dalszego przetwórstwa - czytamy w komunikacie.

Podejrzane jaja nie trafiły do konsumentów i zostaną zutylizowane lub zwrócone do niemieckiego dostawcy w całości (ok. 40 tys. szt.).

Jaja skażone środkiem zawierającym trujący fipronil to obecnie problem wielu europejskich krajów. Przypomnijmy, że pod koniec lipca Komisja Europejska otrzymała na ten temat informację od Belgii (mimo że belgijskie służby o skażeniu wiedziały już miesiąc wcześniej). Później skażone jaja (wyeksportowane z Belgii) znaleziono także w Holandii, Niemczech, Szwecji, Luksemburga, Wielkiej Brytanii i Francji. Niewykluczone, że trafiły również do innych krajów.

Jeszcze w poniedziałek polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapewniało, że skażone jaja nie były wysyłane z Belgii do Polski.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony