REKLAMAJACOBS - PRIMA - Baner Główny (październik 2019)

Ok. 75 proc. Polaków zapytanych przez SW Research na zlecenie Frisco.pl twierdzi, że na większe zakupy spożywcze poświęca przeszło godzinę tygodniowo. Ponad połowie wśród nich (54 proc.) zakupy zajmują więcej, niż dwie godziny. 30 proc. respondentów wskazuje, że sporo czasu marnuje w kolejkach do kas, a prawie co czwarty (23 proc.) - traci czas na sam dojazd do i ze sklepu.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)
Mało który Polak spędza w sklepach spożywczych mniej niż godzinę tygodniowo

Mało który Polak spędza w sklepach spożywczych mniej niż godzinę tygodniowo (fot. materiały prasowe)

- Frisco obserwuje, że choć większe zakupy spożywcze zazwyczaj zajmują sporo czasu i nie są do końca przyjemne, to i tak z przyzwyczajenia chodzimy na nie do supermarketów. A przecież nieraz mamy wrażenie, że dzień ucieka za dniem, więc praktycznie każda dodatkowa godzina wolnego może być na wagę złota. Dlatego we Frisco mówimy wprost: nie idź zakupy, wykorzystaj ten czas, na to co rzeczywiście ważne i przyjemne – wyjdź z przyjaciółmi, pobaw się z dziećmi, idź na rower, zrelaksuj się. Bo zamiast tracić cenne godziny na zakupach spożywczych w marketach, można zamówić je online we Frisco, a my dowieziemy je prosto do domu. Pozwoli to uniknąć stania w kolejkach do kas i korkach, ale też i dźwigania ciężkich siatek z zakupami, czego jak się okazuje nie lubi aż 43 proc. badanych – mówi Tomasz Dębowski, dyrektor marketingu Frisco.pl.  

Częściej niż co trzeci ankietowany (36 proc.) przyznaje, że chciałby mniej czasu tracić na zakupach spożywczych. Badania Frisco pokazują, że dodatkowe trzy godziny wolnego czasu w ciągu tygodnia 23 proc. badanych poświęciłoby w pierwszej kolejności na rodzinę. Co ciekawe, panowie ten cel wskazują częściej niż panie – 25 proc. wobec 21 proc. Dla 16 proc. badanych najważniejsze byłoby realizowanie własnych pasji, a dla 12 proc. - po prostu relaks.  Na kolejnych miejscach uplasowały się podróże (11 proc.), spotkania z przyjaciółmi (8 proc.), czas dla chłopaka czy dziewczyny (7 proc.) i czytanie książek (7 proc.). Po 5 proc. badanych chciałoby ten czas przeznaczyć na uprawianie sportu, a także na zadbanie o urodę. W pierwszej dziesiątce znalazła się też taka rozrywka jak kino, teatr czy film (2 proc.).

Z badania przeprowadzonego dla Frisco wynika, że więcej niż dwie godziny w tygodniu zajmują Polakom praca (80 proc. wskazań), a także rodzina (74 proc. wskazań), co wydaje się rzeczą oczywistą. Internauci starają się jednak nie zapominać o relaksie – powyżej dwóch godzin na odpoczynek przeznacza 65 proc. badanych. Ponad połowa (51 proc.) respondentów co najmniej dwie godziny tygodniowo poświęca na realizowanie własnych pasji, 46 proc. dla chłopaka czy dziewczyny, a 45 proc. na spotkania z przyjaciółmi. 

Badanie pokazuje, że sporym pożeraczem czasu dla Polaków są duże zakupy spożywcze - powyżej dwóch godzin co tydzień poświęca na nie 41 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach w pierwszej dziesiątce znalazły się przyjemności, czyli sport (37 proc.), czytanie książek (35 proc.) i podróże (35 proc.) Na niższych pozycjach zaklasyfikowane zostały bieżące zakupy spożywcze – ponad dwie godziny tygodniowo poświęca na nie 30 proc. badanych; nauka (27 proc.), film czy teatr (26 proc.), a także zakupy niespożywcze (26 proc.) Ostatnie miejsca zajmują zaś zajęcia związane z dbaniem o urodę (22 proc.) i wyjście do restauracji (18 proc.).

Badanie dla Frisco.pl zostało przeprowadzone przez SW Research metodą omnibus na reprezentatywnej próbie 849 internautów w Polsce w dniach 4-6 maja 2016 r. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMA
do góry strony