REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)
Marta Królikowska, szefowa Abc na kołach

Marta Królikowska, szefowa Abc na kołach (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 2 z 3
REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Jak wygląda koszyk zakupowy pod względem jego zawartości?

Jak wspomniałam na początku, tylko 10 proc. mieszkańców wsi jest zatrudniona w rolnictwie. To oznacza, że mieszkańcy już w bardzo niewielkim zakresie produkują żywność na swój własny użytek, dlatego też w naszym asortymencie ogromną rolę odgrywają produkty nabiałowe: mleko, jajka, produkty świeże, w tym warzywa i owoce, wędliny, pieczywo, napoje, asortyment suchy, bardzo chętnie kupowane są słodycze. Oferujemy więc wszystko to, co można znaleźć w klasycznym stacjonarnym sklepie.

Skupiamy się na asortymencie świeżym, bo jest on najbardziej potrzebny klientom. To są produkty, które mają krótsze terminy ważności i w związku z tym nie można ich kupić na zapas i trzymać w domowej spiżarni. Proszę też pamiętać, że bycie częścią Grupy Eurocash daje nam bardzo dużą przewagę. Samochód „abc na kołach” może przyjechać do najbliższej hali Cash & Carry, gdzie towarujemy nasze mobilne sklepy, i wziąć absolutnie każdy produkt, którego lokalny klient potrzebuje.

Robicie zakupy na zamówienie?

Tak, bo najważniejsze jest indywidualne podejście do klienta. Podstawą w naszym biznesie są dobre relacje z klientem – chcemy w związku z tym, jak najlepiej i najpełniej odpowiadać na ich potrzeby. Wiemy na przykład, że klient za dwa dni będzie potrzebował jakiegoś rodzaju sera albo proszku do prania, którego aktualnie nie ma w asortymencie. To dla nas żaden problem – dostarczenie konkretnego produktu umożliwia nam hala Cash&Carry. Biorąc pod uwagę liczbę indeksów w hurtowniach Cash&Carry, w naszym małym mobilnym sklepie mamy supermarket albo nawet hipermarket.

Wieś systematycznie się zmienia. Wydawało się, że znaczna część mieszkańców wsi zrezygnowała z hodowli świń i krów, ale sadzi przynajmniej ziemniaki?

To prawda, zmiany są większe niż można sądzić. Na wsi sprzedajemy ziemniaki, cebulę czy jabłka i to w stosunkowo dużych ilościach. Zmiana jest naprawdę radykalna. Co ciekawe, okazuje się, że mieszkańcy wsi są bardzo otwarci na produkty convenience, półprodukty, produkty ready to eat czy produkty garmażeryjne. To też jest duża zmiana, zaskakująca z perspektywy osób zarządzających sieciami detalicznymi w dużych miastach.

W jaki sposób pracowali Państwo nad ofertą dla „abc na kołach”?

To było duże wyzwanie. Warto zauważyć, że jesteśmy pierwszym takim konceptem w Polsce i jednym z bardziej unikatowych w skali europejskiej. Mówiąc szczerze, nie mieliśmy wcześniej precyzyjnej wiedzy, jak taką ofertę tworzyć. Oczywiście jako Grupa Eurocash mamy ogromne doświadczenie na rynku dystrybucji żywności. Mimo to, że sklep „abc na kołach” przypomina formatem bardziej mały osiedlowy sklepik, struktura jego asortymentu jest bardziej delikatesowa. Oznacza to, że ponad 60 proc. stanowią produkty świeże. Uczyliśmy się na początku metodą prób i błędów, ale tak naprawdę więcej doradzili nam nasi Przedstawiciele, czyli osoby, które prowadzą te mobilne sklepy. To oni wiedzą najlepiej, czego potrzebują konsumenci.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Diego 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Śliczna! :)

  oceń komentarz
 • ~hmmm... 1 ponad rok temuocena: 0% 

  z tego co tu mówią, to bardziej widać, że w Polsce zaczynają być widoczne efekty procesów suburbanizacji, a może nawet dezurbanizacji

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony