REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi (fot. fot. M.Józefaciuk/Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)

Minister Rolnictwa odniósł się w ten sposób do sprawy związanej z publikacją związanej z litą firm, które importuję mleko na potrzeby przetwórstwa.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Chodzi o „Kwartalne zestawienie zgłoszeń o przybyciu mleka do przedsiębiorstw spożywczych, które znajdują się pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej”. Ardanowski, odpowiadając na interpelację posłanki Magdaleny Łośko stwierdził, że to zestawienie ma charakter informacji publicznej.

„Dane ujęte w udostępnionym zestawieniu zostały pozyskane przez właściwe organy państwa w sposób legalny, wynikający z realizacji ich zadań. Opublikowane zostały w celu przekazania informacji, a niepiętnowania. Udostępnianie informacji publicznej nie narusza niczyich dóbr, tak jak niczyich dóbr nie może naruszać podawanie rzetelnych danych, jakkolwiek byłyby one komuś niemiłe. Zawarta w publikacji ocena jest w pełni uzasadniona biorąc pod uwagę fakt, że rolnicy są straszeni zaprzestaniem kupowania od nich mleka lub obniżkami ceny za surowiec” – napisał Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister dodał, że cała procedura jest zupełnie legalna, co zostało wyraźnie zaznaczone w zestawieniu. Podkreślił jednak, że nie oznacza to, że jest akceptowalna społecznie.

„W żaden sposób nie nawołuję do bojkotu przedsiębiorców, ale uważam, że rolnicy i opinia publiczna mają prawo do rzetelnej wiedzy na ten temat” – napisał Ardanowski.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~igi 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Ardanowski jedną ręką chciałby unijnego wsparcia dla polskich producentów mięsa i drobiu, a drugą tłucze firmy sprowadzające niezbędne surowce mleczarskie, które w kraju z różnych powodów są niedostępne lub za drogie. Mam nadzieję, że zaprzestanie publikowania tej listy, bo wreszcie doprowadzi do retorsji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony