REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL - Konkurs) - Baner Główny (czerwiec 2018)
Sklep autonomiczny na dworcu kolejowym Hohhot East Railway Station

Sklep autonomiczny na dworcu kolejowym Hohhot East Railway Station (Źródło: JD.com)

Chiński gigant e-commerce JD.com otworzył dwa pierwsze sklepy przeznaczone dla podróżnych – w międzynarodowym porcie lotniczym w Pekinie oraz na dworcu kolejowym w Hohhot, w Mongolii Wewnętrznej. Wyposażone w najnowsze technologie, w pełni zautomatyzowane placówki są elementem strategii „handlu bez granic” Boundaryless Retail Strategy, która ma umożliwiać konsumentom kupowanie tego, czego chcą, gdzie i kiedy chcą.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - Belka w artykułach - II etap (czerwiec 2019)

JD konsekwentnie rozszerza swoją działalność detaliczną o sklepy convenience i supermarkety, nawiązuje współpracę z hotelami, a obecnie także z portami lotniczymi i dworcami kolejowymi

Sklep w terminalu wylotów na lotnisku w Pekinie będzie funkcjonował przez trzy miesiące, oferując podróżnym przedmioty codziennego użytku, odzież, akcesoria mobilne, kosmetyki, a także torby i walizki. W pełni zautomatyzowana placówka wykorzystuje najnowsze technologie do badania nawyków i potrzeb konsumentów. Analizowane są zachowania konsumentów w placówce oraz przepływ osób, a na tej podstawie następuje dobór oferty asortymentowej i zarządzanie zapasami.

– Sklep oferuje wybór towarów popularnych wśród podróżnych, przydatnych w drodze, a ponadto daje naszym pasażerom okazję doświadczenia tego, jak będzie wyglądał handel przyszłości. Cieszymy się, że w ten sposób nawiązaliśmy współpracę z największym i najbardziej innowacyjnym detalistą w Chinach – zapewnił rzecznik centralnego portu lotniczego Chin.

Podobny bezzałogowy sklep został otwarty na dworcu Hohhot East Railway Station. Placówka o powierzchni ok. 100 mkw wykorzystuje takie technologie jak płatności z wykorzystaniem rozpoznawania twarzy czy inteligentne maszyny wendingowe, które automatycznie realizują proces płatności za produkty wybrane przez kupującego.

Źródło: JD.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony