REKLAMAVOG - baner główny 2018
Jean-Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska

Jean-Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska (fot. E.Leclerc Polska)

– Staramy się wysyłać sygnały, że chcemy się rozwijać. Jesteśmy skutecznym operatorem dużych formatów sklepów. Będziemy dążyć do przekroczenia liczby 50 placówek w Polsce – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Jean-Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - belka w artykułach - I etap - (10-25.12.2018)

Wydaje się, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy E.Leclerc w Polsce przyspieszył z rozwojem. Firma kupiła centra handlowe w Nowym Targu i Zamościu, otworzyła kilka sklepów. Jak wyglądają plany rozwoju na najbliższe miesiące i lata?

Plany rozwojowe idą w kilku kierunkach i są na różnych etapach realizacji. Przede wszystkim staramy się wysyłać na rynek sygnały, że E.Leclerc chce się rozwijać. Bierzemy pod uwagę różne przedsięwzięcia, takie jak otwieranie stacji benzynowych przy marketach, modernizacja i powiększanie sali sprzedaży już działających supermarketów. Są plany przyłączania się do nas nowych, niezależnych przedsiębiorców, odnotowujemy w tym zakresie spore zainteresowanie.

Jesteśmy postrzegani jako sieć oferująca wiele możliwości, ale ten sygnał staramy się wzmocnić, aby był lepiej słyszany i odbierany na rynku. Jesteśmy bardzo skutecznym operatorem, działającym w trzech formatach – dużych hipermarketów, hipermarketów kompaktowych i supermarketów.

Tam, gdzie jesteśmy już obecni, nasz koncept podoba się klientom. Jednak ta skuteczność lokalna nie jest wystarczająco wyraźna na poziomie krajowym, ponieważ mamy w Polsce niespełna 50 placówek.

Czy w takim razie E.Leclerc może wkrótce przekroczyć w Polsce liczbę 50 sklepów?

To oczywiście możliwe i będziemy robić wszystko, żeby tego dokonać. Chcemy się rozwijać i otwierać nowe placówki, skupimy się na hipermarketach kompaktowych i supermarketach.

Sprawą, która może dużo w tym obszarze zmienić jest kwestia rozwiązania problemu upadłości spółki Alma Market, która zarządzała siecią Delikatesów Alma. Nie mogę zbyt wiele na ten temat powiedzieć, ale z niecierpliwością oczekujemy decyzji sądu w tej sprawie. Może ona mieć pozytywny wpływ na przyspieszenie rozwoju naszej sieci sklepów. Spodziewamy się jej w najbliższych miesiącach.

Powróćmy do kwestii zakupu przez E.Leclerc centrów handlowych w Nowym Targu i Zamościu? Czy można spodziewać się kolejnych tego typu transakcji.

W przypadku Zamościa mieliśmy dość specyficzną sytuację, w tym mieście działał już nasz sklep. To ułatwiło nam decyzję w tej sprawie i ułatwiło negocjacje z właścicielem obiektu.

Nie wykluczam, że w przyszłości może dojść do podobnych transakcji. Warunkiem jest to, aby w centrum handlowym pojawił się nasz sklep, a sama lokalizacja miała potencjał do dalszego rozwoju. W Nowym Targu E.Leclerc działa od 2004. Właściciel tego sklepu miał okazję się rozwijać lokalnie i skorzystał z bardzo dobrej lokalizacji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~KOszalin 1 ponad rok temuocena: 100% 

  W Koszalinie jest hala po CArrefourze dobra lokalizacja

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony