REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(Pixabay.com)

Jak wskazuje raport FAO, opublikowany w Rzymie, ok. 14 proc. żywności na świecie marnuje się zanim dotrze do konsumentów. Jednocześnie część ludzi nadal głoduje albo odżywia się nieprawidłowo. Problem ten dotyczy ok. 200 mln dzieci.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Dyrektor generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Qu Dongyu zwraca w raporcie uwagę, że marnowanie pożywienia jest niepotrzebnym obciążeniem dla środowiska i jego zasobów. Produkując żywność zużywamy ziemię uprawną,  wodę, czas i energię. Zwiększamy zanieczyszczenie naszego otoczenia i emisję gazów cieplarnianych.

Jednym z celów ONZ jest ograniczenie marnotrawstwa o połowę na głowę mieszkańca do 2030 roku. Oznacza to, że każdy z nas powinien marnować o połowę mniej żywności. Warto przypomnieć, że Polacy wyrzucają rocznie 9 mln ton jedzenia.

Stosowane metody efektywniejszego wykorzystania już wytworzonej żywności mogą mieć różne skutki dla kolejnych ogniw łańcucha produkcyjnego. Na przykład ograniczenie marnotrawstwa żywności w handlu i przez konsumentów może oznaczać, że rolnicy z mniejszych i mniej zamożnych krajów, będą mieli mniej zamówień na żywność i zarobią jeszcze mniej.

Z danych UNICEF wynika tymczasem, że co trzecie dziecko na świecie w wieku poniżej 5 lat – czyli ok. 200 mln dzieci - cierpi wskutek niewystarczającego albo niewłaściwego odżywiania się. Dotyczy to zarówno dzieci niedożywionych jak i karmionych śmieciowym i przetworzonym jedzeniem. Często niedożywione są także dzieci z nadwagą, bo w ich jedzeniu brakuje składników odżywczych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony