REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020
Supermarket sieci Coop w Szwecji

Supermarket sieci Coop w Szwecji (Coop Szwecja)

Szwedzki urząd ochrony konkurencji dał spółce Coop Szwecja zgodę na sfinalizowanie przejęcia szwedzkich sklepów dyskontowych sieci Netto. Operator planuje formalnie przejąć kontrolę nad sklepami na początku lipca i rozpocząć proces rebrandingu jesienią br.

REKLAMA

Coop Szwecja zarządza obecnie siecią niemal 900 sklepów pod szyldami Coop w różnych formatach, m.in. supermarketu i marketu. Sieć ma swoje placówki głównie w Sztokholmie, Mälardalen, Östergötland i zachodniej Skanii. Dzięki transakcji sieć przekroczy barierę ponad 1000 sklepów.

- To świetnie, że szwedzki urząd ds. konkurencji skutecznie załatwił sprawę, co oznacza, że ​​możemy teraz przejść do realizacji umowy - powiedział Christian Wijkström, dyrektor generalny Coop Butiker & Stormarknader.

Sklepy Netto nie tylko zmienią szyld na Coop, ale także znacznie poszerzą asortyment spożywczy, w tym w zakresie produktów ekologicznych.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Sieć Netto sprzedaje swój biznes w Szwecji, by skoncentrować się m.in. na Polsce!

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony