REKLAMAROS-SWEET - Moreso Świąteczne Wypieki_Baner Główny(18-24.11.2019)

Proces sprzedaży sieci Real przez Metro Group wchodzi w decydującą fazę. Niemiecka firma Redos reprezentująca konsorcjum spółek prowadzi negocjacje na zasadzie wyłączności w sprawie przejęcia sklepów sieci.

REKLAMAPurella - SuperHerbs - Belka w artykułach (15-30.11.2019)

(fot. materiały prasowe)

Metro oraz konsorcjum kierowane przez Redos przyjęło plan ramowy przejęcia sieci. Obecnie toczą się ostatnie negocjacje w sprawie szczegółów umowy. Potencjalni nabywcy rozpoczęli także szeroki proces due diligence aktywów należących do Metro.

Koniec negocjacji spodziewany jest w te wakacje. Wyłączność na prowadzenie rozmów potrwa maksymalnie do końca lipca.

Jak podały obie firmy, łączna wartość sieci Real może wynieść nawet 1 mld euro. Zgodnie z wstępnym planem przejęcia, sieć Real trafi do konsorcjum kierowanego przez Redos. Metro Group zachowa 24,9 proc. udziałów w spółce, ale będzie miało opcję wyjścia z inwestycji najwcześniej po trzech latach.

Wszystkie wierzytelności Reala przejmie nowy właściciel. Jednocześnie Redos dokapitalizuje firmę funduszami o wartości 0,5 mld euro.

- We wrześniu 2018 roku rozpoczęliśmy proces sprzedaży sieci Real, nastawiając się na sprzedaż całego biznesu hipermarketowego w całości. Podpisanie umowy na wyłączne negocjacje to krok w kierunku osiągnięcia tego celu - powiedział Olaf Koch, CEO w Metro AG.

Jednocześnie Metro chce kontynuować swoje zaangażowanie w Real jako mniejszościowy udziałowca. Redos opublikował także wstępny zarys planu ratowania firmy. Po pierwsze planowane są "duże inwestycje" m.in. w sieć sprzedaży.

Podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży zależy także od zgód stosownych urzędów. Przypomnijmy, jak informowaliśmy w kwietniu operator miał rozmawiać z więcej niż dwoma poważnymi inwestorami. Jak przypomina agencja Reuters, wcześniej gazeta Handelsblatt donosiła, że obecnie hipermarketami Real zainteresowani są już tylko dwaj inwestorzy: Redos Gruppe i X + Bricks. Mówi się nieoficjalnie, że obaj złożyli oferty o wartości około 900 milionów euro (1 miliard dolarów).

Spółka Real zarządza obecnie siecią prawie 280 hipermarketów na rynku niemieckim.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony