REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

28 sierpnia 2017, 13:03

Premier Beata Szydło powołała Michała Holeksę na stanowisko wiceprezesa UOKiK - poinformował urząd. Holeksa zastąpi na tym stanowisku Bernadetę Kasztelan-Świetlik, która została odwołana z funkcji pod koniec czerwca. Nowy wiceprezes UOKiK, podobnie jak jego poprzedniczka, będzie odpowiadał za ochronę konkurencji.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Michał Holeksa, nowy wiceprezes UOKiK

Michał Holeksa, nowy wiceprezes UOKiK (fot. materiały prasowe)

Michał Holeksa ukończył prawo w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. W 2012 r. ukończył studia podyplomowe z zarządzania w administracji publicznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Od 2000 r. związany z administracją publiczną. Pracował w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2016–2017 pełnił funkcję dyrektora Biura Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Również w latach 2016-2017 był członkiem Międzyresortowej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy ministrze właściwym do spraw administracji publicznej.

Powołanie Holeksy na stanowisko wiceprezesa UOKiK nastąpiło 28 sierpnia. Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, wiceprezesi UOKiK powoływani są przez szeffa rządu na wniosek prezesa UOKiK "w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony