REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (23-29.03.2020)
Bdsklep.pl to jedna z najstarszych marek w polskim e-handlu spożywczym

Bdsklep.pl to jedna z najstarszych marek w polskim e-handlu spożywczym (fot. za YouTube/Bdsklep.pl)

Zarząd Bdsklep.pl złożył w Sądzie Rejonowym w Białymstoku wniosek o ogłoszenie upadłości spółki - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Czyżby dni jednego z najstarszych i największych polskich e-sklepów z żywnością były policzone?

REKLAMA

W Sądzie Rejonowym w Białymstoku usłyszeliśmy, że wniosek o ogłoszenie upadłości spółki wpłynął 7 stycznia i dotychczas nie został rozpoznany. Przekazano nam, że jedyny wniosek w tej sprawie złożony został przez zarząd, tak więc do sądu nie wpłynęły dotychczas podobne wnioski od innych uprawnionych do ich składania podmiotów.

O tym, w jak dużych tarapatach znalazł się Bdsklep.pl świadczy także fakt, iż od kilku dni nie działa jego strona internetowa, a zatem klienci nie mogą już nawet składać zamówień za jej pośrednictwem. - Trzymam kciuki za to, żeby Bdsklep.pl pozbierał się do kupy, ale wygaszona strona to dla sklepu internetowego w zasadzie wyrok śmierci - ocenia w rozmowie z nami ekspert rynku e-commerce w Polsce, pragnący zachować anonimowość.

Również na facebookowym fanpage'u Bdsklep.pl od niemal miesiąca nie pojawiają się żadne nowe informacje. W komentarzach w mediach społecznościowych znaleźć można natomiast pytania od zaniepokojonych klientów, którzy zastanawiają się, co dzieje się z zamówionym przez nich towarem.

Bdsklep.pl jeszcze do niedawna był piątym pod względem przychodów sklepem internetowym z żywnością w Polsce. Spółka zakończyła rok 2018 ze stratą netto rzędu ok. 6,3 mln zł. Miała wówczas ok. 40,25 mln zł przychodów. To oznacza, że przychody e-supermarketu spadły względem 2017 r., kiedy to kształtowały się w okolicach 45,6 mln zł. Wyników finansowych za rok 2019 jeszcze nie znamy.

Jeszcze w październiku ub.r. Bdsklep.pl cieszył się z zajęcia pierwszego miejsca w rankingu sklepów internetowych 2019 (w kategorii żywność) Opineo. - Ostatnie miesiące w Bdsklep.pl to intensywna praca nad magazynem oraz początki zmian w Dziale Obsługi Klienta. Ten tytuł potwierdza, że idziemy w dobrym kierunku! - chwaliła się wówczas firma.

Bdsklep.pl założony został w 2008 r. i rozwinął się głównie w Białymstoku i okolicach, choć prowadził także sprzedaż wysyłkową produktów suchych na terenie całej Polski. Firma handlowała także poprzez platformę Allegro, a od niedawna również przez Facebooka. Udziałowcami Bdsklep.pl są spółki: WS Investments Limited (większościowe udziały), Brand Distribution Company oraz Victoria A.Sawosz i Wspólnicy. Jeszcze kilka lat temu przejęciem Bdsklep.pl zainteresowana była m.in. Żabka; później w tej samej sprawie zgłosiło się do właścicieli e-sklepu jeszcze kilku graczy "z najwyższej półki" w handlu FMCG w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 22

 • 17
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (10)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~hejho 10 miesiąc temuocena: 100% 

  Jak widać wsparcie polskich firm kuleje - lidl 900 mln euro kredytu na rozwój - w Polsce - zapomnij.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rafi 9 miesiąc temuocena: 33% 

  Tak się kończy, jak się idzie na ilość nie na jakość :( Jest wiele sklepów w tej branży, ale zaskakuje mnie e-superfood, bo też mają niski koszt 150 i dorzucają coś do każdej dostawy. BDsklepowi współczuję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vik 8 miesiąc temuocena: 100% 

  Od kilku lat robiłam tam zakupy :( szkoda, muszę teraz poszukać innego sklepu gdzie jest sporo eko-żywności i dobrej chemii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 7 miesiąc temuocena: 73% 

  A przecież tam zatrudnili takie PRowe sławy jak Marcin czy Janek i nie podołali?

  oceń komentarz
 • ~Karol 6 miesiąc temuocena: 88% 

  WSI to jeden wielki wał

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gfdgd 5 miesiąc temuocena: 86% 

  a WSI też z wnioskiem o upadłość?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rr 4 miesiąc temuocena: 67% 

  MM najpierw położył cupsell a teraz bd ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 3 miesiąc temuocena: 88% 

  Przecież ta firma była nierentowna od... zawsze? Chcieli wstawić słupa na prezesa ale się zorientował i uciekł... tak jak poprzedni zarząd ... i poprzedni

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bywało gorzej 2 miesiąc temuocena: 82% 

  MM raczej dobił trupa, takie pewnie było jego zadanie, dużo szumu było a stery z tylnego fotela. Kto zdążył to się zerwał wcześniej puki płacili pensje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gfdgd 1 miesiąc temuocena: 68% 

  Czyżby Majzner M. wywrócił wszystko do góry nogami, o 180 stopni i doprowadził do upadku bdsklep? W innym przypadku dlaczego tak szybko "uciekł" ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony