REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

– W tym trudnym czasie gwarantujemy wszystkim zatrudnionym w Żywiec Zdrój utrzymanie umowy o pracę, a pracownikom, którzy przebywają na zwolnieniu chorobowym, kwarantannie czy zwolnieniu związanym z opieką nad dzieckiem, zapewniamy dodatek uzupełniający wynagrodzenie do 100% – mówi portalowi www.wiadomoscihandlowe.pl Joanna Meyer, dyrektor ds. HR w firmie Żywiec Zdrój o działaniach podjętych przez firmę w dobie koronawirusa.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Joanna Meyer, dyrektor HR w firmie Żywiec Zdrój

Joanna Meyer, dyrektor HR w firmie Żywiec Zdrój (fot. materiały prasowe)

Jak zaznacza, sytuacja jest  dla wszystkich wyjątkowa i wymaga ciągłego monitorowania dynamicznie zmieniających się okoliczności.

– Priorytetem jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa naszych pracowników, a także zagwarantowanie jakości naszych produktów i ciągłości ich produkcji. W tym celu zintensyfikowaliśmy surowo przestrzegane w naszych zakładach produkcyjnych dobre praktyki higieniczne. Jeszcze przed pojawieniem się pierwszego przypadku infekcji w Polsce podjęliśmy szereg dodatkowych działań prewencyjnych – m.in. wzmocniliśmy procedury higieniczne, przeprowadziliśmy specjalne szkolenia dla zespołów logistycznych i fabrycznych, zwiększyliśmy częstotliwość dezynfekcji przestrzeni wspólnych w zakładach, a także udostępniliśmy pracownikom środki dezynfekujące – mówi Joanna Meyer.

Ograniczono również do minimum kontakty z osobami spoza firmy. Ci pracownicy, których charakter pracy na to pozwala, swoje obowiązki wykonują z domu. Dotyczy to również przedstawicieli handlowych, którzy z klientami kontaktują się telefonicznie.

Przedstawicielka Żywca Zdroju zaznacza również, że oprócz zdrowia pracowników, firmie zależy na zapewnieniu im stabilności ekonomicznej. Stąd też deklaracja wypłacania 100-procentowego wynagrodzenia.

– Jako pracodawca oferujemy szereg rozwiązań, których celem jest wsparcie pracowników oraz ich rodzin. W tym trudnym czasie m.in. gwarantujemy wszystkim zatrudnionym w Żywiec Zdrój osobom utrzymanie umowy o pracę, a pracownikom, którzy przebywają na zwolnieniu chorobowym, kwarantannie czy zwolnieniu związanym z opieką nad dzieckiem zapewniamy dodatek uzupełniający wynagrodzenie do 100% - mówi dyrektor HR.

Zaznacza jednocześnie, że trudno jest prognozować to, co wydarzy się w ciągu kilku najbliższych tygodni oraz jakie konsekwencje dla firmy może mieć pandemia. Analizowane są różne scenariusze, w zależności od możliwego czasu trwania ograniczeń.

Mimo tego firma stara się pomagać także innym organizacjom, które w tym okresie najbardziej potrzebują wsparcia. – Nasze produkty przekazaliśmy do Banku Żywności, skąd trafią m.in. do szpitali zakaźnych w całej Polsce. W miarę możliwości dzielimy się również środkami ochrony osobistej – powiedziała Joanna Meyer.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~jabłuszko 2 miesiąc temuocena: 0% 

  jak się sprzedaje wodę na poziomie kranówki za 2 pln za butelkę to bufor jakiś jest. chociaż inicjatywa słuszna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wodomir 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Brawo! W tych trudnych czasach takich postaw nam potrzeba.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony