REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (22-28.05.2020)

(fot. Pixabay CC0, montaż KK)

Sejm przyjął w środę ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego, uwzględniając poprawki Senatu, w tym tę wprowadzającą zakaz handlu w ten dzień. Kilka godzin później podpis pod ustawą złożył prezydent Andrzej Duda.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Sejm procedował ustawę o o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Głosowano nad trzema poprawkami, wprowadzonymi przez Senat 26 października. Wszystkie zostały przyjęte.

Senat zaproponował wykreślenie preambuły ustawy. W drugiej poprawce zmienił sformułowanie, że 12 listopada jest "uroczystym Świętem Narodowym", na zapis, że dzień ten jest "Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej".

Trzecia poprawka zaproponowana przez Senat nie ma charakteru formalno-ceremonialnego, wywołuje ona określone skutki społeczno-gospodarcze. Skreśla ona art. 3. ustawy, który stanowił, że 12 listopada nie będą obowiązywać ustawowe ograniczenia handlu w niedziele i niektóre inne dni.

Uwaga! Zobacz także:
Państwowa Inspekcja Pracy wydała stanowisko w sprawie otwierania sklepów 12 listopada

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Boss 1 ponad rok temuocena: 100% 

  .... awizacja dużej dostawy na 12.11 w magazynie centralnym jednej z sieci, zapłacony transport, 99 palet, przeniesienie na inny dzień, opóźnienie, strata ...problemy, koszty, Ale kogo to obchodzi!

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony