REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
polskie banknoty

polskie banknoty (fot. Pixabay CC0)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że spłynęło do niego już 18,4 tys. wniosków od przedsiębiorców w sprawie odroczenia terminu płatności składek. Wspomniane odroczenie to jedno z narzędzi mające chronić przedsiębiorców przed ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Na dane ZUS powołuje się Polska Agencja Prasowa. Rozwiązanie zakłada możliwość skorzystania przez mikro i małych przedsiębiorców z uproszczonego wniosku o odroczenie na trzy miesiące i zawieszenie spłaty należności objętych zawartymi wcześniej umowami.

- To jednostronicowy dokument, w którym przedsiębiorca wskazuje, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności – tłumaczy prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Jak podkreślają urzędnicy, uproszczony wniosek o odroczenie terminu płatności może być złożony poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, wysłany pocztą lub wrzucony do specjalnych pojemników w placówkach ZUS-u. Przedsiębiorca, który skorzysta z odroczenia terminu płatności składek lub układów ratalnych, może liczyć na wstrzymanie postępowania egzekucyjnego oraz stosowania sankcji.

Jeżeli Zakład pozytywnie rozpatrzy sprawę, wyśle do przedsiębiorcy umowę na wskazany przez niego adres e-mail lub pocztą. Należy ją podpisać i odesłać ZUS. Dopuszczalny jest skan, oryginał będzie można dostarczyć później.

ZUS wylicza, że odroczone mogą być takie składki jak: ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony