REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.
Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice

Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice (Archiwum Wiadomości Handlowych)

Firma Maspex Wadowice realizuje obecnie największe inwestycje w swojej historii. Tylko w 2017 roku planujemy wydać ok. 350 mln zł na różne projekty inwestycyjne - mówił Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice podczas 10. Kongresu Rynku FMCG.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Do najważniejszych projektów inwestycyjnych zaliczyć można zakład produkcyjny i centrum logistyczne w Lublinie, w Lubelli; zakład produkcyjny i centrum logistyczne w Olsztynku; nowe hale produkcyjne w Łowiczu; rozbudowę centrum logistycznego w Tychach; rozbudowę zakładu produkcyjnego i części logistycznej na Węgrzech oraz nowe linie produkcyjne w Rumunii – wyliczył Krzysztof Pawiński i wyjaśnił, czym kieruje się firma przy wyborze lokalizacji nowych inwestycji:

– Nie patrzymy na sprzedaż w kategoriach ryku krajowego i eksportu, przyglądamy się, jak wygląda split sprzedaży w poszczególnych krajach, klucz miejsca wytwarzania nie jest taki istotny, ważne jest to, jaką mamy pozycję na danym rynku, natomiast produkcję dopasowujemy z punktu widzenia logistycznego, z uwzględnieniem optymalnego poziomu kosztów i wydajności.

– Nie jest tak, że w każdym kraju każda linia produkcyjna musi być powtórzona, warto czasem zebrać zlecenia z kilku krajów i realizować je w jednym miejscu – kontynuował przedsiębiorca.

Zapraszamy do obejrzenia całej wypowiedzi.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony