REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (marzec 2019)

(fot. mat. pras.)

6 listopada w Kalifornii odbyło się referendum dotyczące traktowania zwierząt hodowlanych. Kalifornijczycy zagłosowali za zakazem stosowania klatek w hodowli zwierząt i sprzedaży produktów pochodzących z takiej hodowli. Nowe prawo wejdzie w życie w 2022 roku.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

Przegłosowana „Propozycja 12” formalnie nazwana "Ustawą o zapobieganiu okrucieństwu wobec zwierząt hodowlanych" (Prevention of Cruelty to Farm Animals Act) wprowadza zakaz trzymania świń, kur niosek i cieląt w klatkach od 2022 roku oraz sprzedaży mięsa i jaj, które pochodzą od zwierząt hodowanych w systemie klatkowym lub w małych zamkniętych pomieszczeniach. Ten zakaz wpłynie na sytuację zwierząt w całych Stanach Zjednoczonych.

W Polsce aktualnie toczy się podobna dyskusja na temat hodowli klatkowej: organizacja Compassion in World Farming wraz ze swoim polskim oddziałem Compassion rozpoczęły właśnie Europejską Inicjatywę Obywatelską nazwaną „Koniec epoki klatkowej”. Polska jest jednym z 7 państw tworzących Komitet. Celem tej Inicjatywy Europejskiej jest zakazanie stosowania wszystkich klatek w hodowli zwierząt gospodarskich w całej Unii Europejskiej.

Organizacje europejskie wspólnie z Compassion in World Farming muszą zebrać co najmniej 1 milion podpisów obywateli UE pod Inicjatywą. Następnie podpisy trafią do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Na tę chwilę Inicjatywę poparło prawie 190 000 europejskich obywateli.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony