REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Karolina Szmidt, nowa prezes Henkel Polska

Karolina Szmidt, nowa prezes Henkel Polska (fot. materiały prasowe)

Karolina Szmidt od wtorku 31 marca jest prezesem Henkel Polska. To pierwsza w historii polskiego oddziału firmy Polka, która stanie na jego czele.  Na stanowisku szefowej zastąpiła Janusza Gołębiowskiego, który zajmował je od 2006 r.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Szmidt będzie łączyła rolę prezes ze swoją dotychczasową funkcją dyrektor działu HR w Polsce i w regionie Północno-Wschodniej Europy. W tej roli odpowiada za rozwijanie i wdrażanie strategii firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce, Estonii, Litwie i na Łotwie.

Nowa prezes Henkel Polska ma za sobą dwudziestoletnie doświadczenie pracy w międzynarodowych organizacjach, z czego większość na stanowiskach kierowniczych, między innymi w firmach SC Johnson, Royal Unibrew Polska i Skanska. Z Henklem związana jest od 2015 r., kiedy to objęła stanowisko dyrektor działu HR w Polsce i regionie Europy Północno-Wschodniej.

Dotychczasowy prezes Henlek Polska Janusz Gołębiowski z dniem 31 marca, po 25 latach pracy w firmie przechodzi na emeryturę. Janusz Gołębiowski rozpoczął karierę w Henklu na stanowisku dyrektora finansów i administracji. Od 2006 roku łączył tę funkcję ze stanowiskiem prezesa Henkel Polska.

- Do jego najważniejszych sukcesów trzeba zaliczyć konsolidację działających na polskim rynku ośmiu spółek Henkla pod wspólnym parasolem Henkel Polska, a także ostatnio koordynację programu One!GSC, czyli zmiany struktury organizacyjnej firmy w regionie Europy Północno-Wschodniej. Janusz Gołębiowski odgrywał także kluczową rolę w wielu projektach M&A i Divestments - podkreśla firma w komunikacie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony