REKLAMAROS-SWEET - Pestki dyni w czekoladzie - Baner Główny (21.08-01.09.2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

7 listopada 2018, 12:28

(fot. Pixabay CC0)

Szajka oszustów, którzy podając się za pracowników Biedronki i Lidla wyłudzali towar w hurtowniach, została osądzona. Wyroki od 6 miesięcy w zawieszeniu do 2 lat 9 miesięcy bezwarunkowego więzienia, plus grzywny – informuje Gazeta Wyborcza.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Czterech oszustów przez ponad rok podawali się za pracowników działu zakupów Biedronki i Lidla. Zamawiali w zagranicznych hurtowniach drogie towary i odsprzedawali je dalej, nie płacąc dostawcom. Oszukali m.in. dostawcę orzechów z Turcji. Wyłudzili w ten sposób ok. 3,8 mln zł. Dostali właśnie surowe wyroki – czytamy na stronie wyborcza.pl.

Dwóch członków gangu przyznało się do winy i dobrowolnie poddało karze. Jeden z nich dostał pół roku więzienia w zawieszeniu, drugi półtora roku „bez zawiasów”. Organizatorzy procederu, ślusarz ze Świebodzic i elektromechanik z Wałbrzycha, nie przyznali się do winy. 31 października usłyszeli wyroki odpowiednio 2 lat i 9 miesięcy bezwarunkowego więzienia plus 6 tys. zł grzywny oraz 1 roku i 6 miesięcy bezwarunkowego więzienia plus 4 tys. zł grzywny. Muszą też zwrócić firmom blisko 1,5 mln zł.

„Oskarżeni działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu. Kary w zawieszeniu nie byłyby sprawiedliwe i adekwatne do stopnia zawinienia” – cytuje sędzię Edytę Pawłowicz-Durlak "Gazeta Wyborcza".

Czytaj więcej na stronie wyborcza.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony