REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(Ministerstwo Finansów - Krajowa Administracja Skarbowa)

Fabryka zajmowała się produkcją i wprowadzaniem na rynek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Szacowane straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków to 1 mln 250 tys. zł.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Wydziału Taktyczno-Operacyjnego Ministerstwa Finansów oraz Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą - znaleźli 334 tys. szt. nielegalnych papierosów, 33 kg tytoniu, 650 tys. zł oraz 131 pakietów opakowań popularnych marek papierosów z podrobionymi znakami towarowymi. Zabezpieczono również maszyny wykorzystywane do produkcji. W trakcie akcji zatrzymano 12 osób, zaangażowanych w nielegalną produkcję i dystrybucję.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, funkcjonariusze przeszukali wytypowane lokalizacje na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego. Były to zarówno miejsca produkcji papierosów, jak i zamieszkania członków grupy przestępczej oraz drukarnie, przygotowujące podrobione opakowania.

Jak ustalono, zorganizowana grupa przestępcza działała co najmniej od sierpnia 2019 r., narażając Skarb Państwa na straty z nieopłaconych podatków na ok. 1 mln 250 tys. zł. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, sześć osób zostało tymczasowo aresztowanych, pięć objęto policyjnym dozorem, a wobec jednej zastosowano poręczenie majątkowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony