REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)

PRAWO I FINANSE

 

19 listopada 2019, 13:26

(Źródło: KAS)

Szef Krajowej Administracji Skarbowej w ramach procedury STIR zablokował rachunki bankowe podmiotu uczestniczącego w karuzeli podatkowej, na których zabezpieczono na rzecz Skarbu Państwa łączną kwotę 1,3 mln zł. Sprawa dotyczy fikcyjnego obrotu olejem roślinnym przez tzw. znikające podmioty.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie we współpracy z komórką Szefa KAS ds. STIR w Ministerstwie Finansów zidentyfikowali grupę podmiotów, które nabywały oleje roślinne na dużą skalę, wykorzystując łańcuchy transakcji z udziałem tzw. znikających podatników i unikając zapłaty podatku VAT.

Zebrany przez Krajową Administrację Skarbową materiał dowodowy wskazuje, że podmioty biorące udział w fikcyjnym obrocie olejem roślinnym naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Wartość obrotu w ramach transakcji łańcuchowych, w okresie zaledwie trzech miesięcy, wyniosła ponad 54 mln zł.

Pracownicy i funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego przy współpracy Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Ministerstwa Finansów przeszukali wiele lokalizacji na terenie województw łódzkiego, małopolskiego i mazowieckiego, w tym miejsce przeładunku i deklarowanego „przetwarzania” towaru. Zabezpieczyli obszerną dokumentację finansowo-księgową, która jest analizowana w ramach śledztwa i kontroli celno-skarbowej.

Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wszczął wobec podmiotów kontrole celno-skarbowe. Przybliżona minimalna kwota zobowiązań w podatku VAT, powstałych w okresie tylko trzech miesięcy, wynosi około 6,8 mln zł.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie. Sprawę prowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony