REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
Dzięki zastosowaniu innowacyjnej głowicy Spinakerr boks kasowy od firmy Mago może pełnić funkcję kasy tradycyjnej, jak i samoobsługowej

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej głowicy Spinakerr boks kasowy od firmy Mago może pełnić funkcję kasy tradycyjnej, jak i samoobsługowej (fot. materiały prasowe partnera)

Strona 2 z 2
REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Nie zapomnij o seniorach

Całkowita rezygnacja z tradycyjnych boksów kasowych jest oczywiście możliwa, jednak część klientów nadal preferuje bezpośredni kontakt ze sprzedawcą. Chodzi szczególnie o osoby starsze, które niekoniecznie chcą korzystać z rozwiązań automatycznych. Seniorzy stosunkowo często wybierają się na zakupy właśnie do mniejszych placówek i powinny one uszanować również ich potrzeby. Użyteczne w takich sklepach wydaje się urządzenie, które w zależności od potrzeb może pełnić funkcję kasy tradycyjnej lub samoobsługowej. Znajdziemy je w ofercie firmy Mago. Chodzi o boksy, które dzięki zastosowaniu głowicy Spinakerr nadają się do korzystania z nich w ustawieniu samoobsługowym oraz po przesunięciu urządzenia, w wariancie tradycyjnym.

Innym rozwiązaniem proponowanym przez Mago jest strefa samoobsługowa Daisy. To propozycja dla placówek, które dysponują nieco większą powierzchnią. Strefa składa się z czterech połączonych kas samoobsługowych. Wszystkie obsługują płatność bezgotówkową, jednak w takiej strefie można również zapłacić gotówką. Można to zrobić w dodatkowej stacji, dzięki czemu w placówce zakupy zrobią także ci, którzy nie chcą płacić kartą. Rozdzielenie płatności gotówkowych od bezgotówkowych to oszczędność dla sklepu, ponieważ obsługa płatności gotówką to najdroższy element kas samoobsługowych, ze względu na konieczność częstej konserwacji. Poza tym tylko jeden pracownik jest potrzebny do nadzoru nad kilkoma boksami. Oprócz tego Mago dysponuje także tradycyjnymi kasami samoobsługowymi, zarówno prostymi, które służą klientom do szybkiego rozliczania się, jak również tymi nieco bardziej zaawansowanymi technicznie, z wbudowaną wagą, z miejscem na koszyk lub wózek.

Wiele elementów, dużo możliwości

Jeszcze jedną istotną kwestią w kontekście kas samoobsługowych w mniejszych formatach handlowych jest zarządzanie powierzchnią sprzedaży. Małe sklepy muszą zazwyczaj walczyć o każdy metr kwadratowy, przez co strefa kas musi idealnie wpasowywać się w jej możliwości. Nowoczesne rozwiązania tego typu budowane są w sposób modułowy. Dzięki temu, że składają się z wielu elementów, cały zestaw można zwiększać lub zmniejszać, a także dowolnie modelować i ustawiać. To powoduje, że da się je zastosować nawet w bardzo nietypowo zaaranżowanym sklepie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony