REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)

(Kaufland Niemcy)

Sieć Kaufland poszerza w swoich niemieckich sklepach ofertę produktów biodynamicznych, a więc powstałych z surowców wyprodukowanych według zasad tzw. zrównoważonego rolnictwa. Jest to ponad 150 artykułów marki Demeter Campo Verde. Do końca roku ma ich być ponad 200. Gama produktów Demeter obejmuje m.in.: soki, pasty do smarowania, produkty mleczne, warzywa w puszkach, oleje spożywcze, makarony, mąki, wyroby zbożowe, ciasta, owoce czy warzywa.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

– Sieć Kaufland od dawna angażuje się w ochronę ludzi i środowiska, dlatego cieszymy się, że żywność pod logo Demeter ma teraz stałe miejsce w naszym asortymencie – mówi Andreas Schopper, szef działu zakupów w niemieckim oddziale Kauflandu. Poinformował przy tym, że 10 eurocentów od każdego produktu Demeter sprzedanego od 14 lutego do 27 marca zasili konto instytutu zajmującego się badaniem jakości żywności i nasion oraz ochroną i rozwojem różnorodności biologicznej upraw.

Kaufland stale poszerza ofertę produktów ekologicznych. Wraz z produktami Demeter klienci mogą wybierać spośród ponad 1750 tego typu wyrobów, w tym około 230 SKU własnej marki K-Bio. Sieć Kaufland zatrudnia w Niemczech 75 tys. osób, posiada 660 hipermarketów, które mają w ofercie przeciętnie około 30 tys. SKU.

Demeter to najważniejsze i najstarsze (istnieje od 1924 roku) stowarzyszenie ekologicznych producentów rolnych. Skupia około 1600 gospodarstw rolnych dysponujących areałem rzędu 80 tys. hektarów. Polski oddział Stowarzyszenia Demeter działa od 2005 roku.

Celem twórców brandu Demeter jest nie tylko dostarczanie żywności najwyższej jakości i o najlepszym smaku, ale również wyprodukowanych z poszanowaniem przyrody, troską o dobrostan zwierząt, zachowanie nawożenia naturalnego i optymalnego płodozmianu oraz różnorodności biologicznej. Rolnictwo biodynamiczne podlega szczególnie rygorystycznym wytycznym, zdecydowanie wykraczającym poza unijne minima dla żywności ekologicznej.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony