REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)
Market Kaufland w Białymstoku

Market Kaufland w Białymstoku (fot. mat. prasowe)

Patrick Kaudewitz, od 2015 roku prezes firmy Kaufland, zrezygnował dziś ze stanowiska - donoszą niemieckie media. Rezygnacja jest ze skutkiem natychmiastowym.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Doniesienia mediów zostały już potwierdzone przez centralę Kauflandu. Firma oficjalnie nie poinformowała jeszcze o tym fakcie na stronie internetowej. Oficjalną przyczyną rezygnacji są "względy osobiste". W tym momencie nie wiadomo, kto zajmie miejsce Kaudewitza.

Niemieckie media spekulują, że realną przyczyną odejścia miały być wciąż niezadowalające wyniki Kauflandu mimo stopniowego wzrostu przychodów ze sprzedaży. Jednocześnie odejście jest zaskakujące, gdyż sieć jest obecnie na etapie intensywnej ekspansji - przykładowo na początku marca ogłoszono plany ekspansji do Australii. W najbliższym czasie firma chce także wystartować w Mołdawii. Przed prezesem sieci stoi także inne wyzwanie - Grupa Schwarz chce przejąć 100 lokalizacji po marketach Real.

Patrick Kaudewitz został nowym szefem sieci Kaufland należącej do Schwarz Group w październiku 2015 roku. Wcześniej był członkiem zarządu sieci Lidl. W strukturach Schwarz Group pracował od 27 lat.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 19

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kiedy w PL bedzue zachód 1 2 miesiące temuocena: 86% 

  Na Zachodzie przy niezadowalących wynikach prezes odchodzi, w Polsce wyrzuci z roboty polowe firmy. Wciąż daleko nam do Zachodu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony