REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

(fot. Łukasz Rawa, wiadomoscihandlowe.pl)

Kaufland ostrzy zęby na kolejną nieruchomość po Tesco. Tym razem chodzi o market na warszawskim Gocławiu. To szósty sklep Tesco, który chce przejąć niemiecka sieć. Wniosek o koncentrację trafił już do UOKiK.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Wniosek dotyczy nabycia przez Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu części mienia Tesco Polska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Chodzi o market zlokalizowany w Warszawie, przy ulicy Fieldorfa 41. We wniosku czytamy, że Kaufland chce nabyć prawa do części powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, zlokalizowanej w Warszawie przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 41 („Tesco Gocław”).

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą AKCU. Tesco Gocław jest jednym ze sklepów należących do ww. sieci. Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc, z siedzibą w Welwyn Garden City w Wielkiej Brytanii. Grupa Tesco jest międzynarodową grupą kapitałową prowadzącą działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bytom 1 4 miesiące temu

  A w Bytomiu przy ulicy Tarnogórskiej kiedy będzie Kaufland w markecie po Tesco?? Sklep była zawsze pełny klientów a od prawie roku stoi pusty...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony