REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)
Market sieci Kaufland w Warszawie, źródło: materiały własne

Market sieci Kaufland w Warszawie, źródło: materiały własne (fot. ls)

Z końcem lutego Kaufland wprowadził produkty ogrodnicze pod marką własną Countryside. W ofercie marki znajdują się m.in.: meble ogrodowe, narzędzia, akcesoria do grillowania oraz produkty do pielęgnacji roślin. Jest to kolejna sieć supermarketów, która do swojej oferty wprowadza produkty dla domu i ogrodu.

REKLAMAKongres Alkohole i Napoje - Belka w artykułach (lipiec 2019)

– Według szacunków PMR udział spożywczych sklepów wielkopowierzchniowych w detalicznym rynku asortymentu DIY w Polsce wynosi obecnie prawie 5 proc. Udział ten będzie spadał w najbliższych latach. Z kolei sklepy z asortymentem DIY (zarówno sieci, jak i sklepy niezależne) odpowiadają za blisko 3/4 detalicznego rynku artykułów do przeprowadzania prac remontowych, wykończeniowych, budowlanych oraz dekoracyjnych – wylicza Karolina Szałas, analityk PMR.

Wśród największych zagrożeń dla produktów DIY w segmencie sklepów spożywczych ekspertka wymienia brak wyspecjalizowanej obsługi, pojawianie się sklepów DIY w tych samych centrach handlowych, w których istnieją już hipermarkety, a także ograniczoną ofertę, pojawiającą się często jedynie sezonowo, czy otwieranie sklepów o mniejszej powierzchni handlowej, w których nie ma miejsca na tego typu asortyment.


 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony