REKLAMAHELIO - Baner Główny - Natura (18-24.03.2019)

20 mln zł wydała sieć Kaufland na rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Woli Krzysztoporskiej. Automatyczny magazyn drobnicowy, który zwiększy możliwości operacyjne centralnego magazynu sieci Kaufland powstawał przez dwa lata. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

Nowy magazyn ma 9200 mkw. Znajduje się w nim 128 tys. specjalnych pojemników do składowania towaru. Wyposażony jest w sześć stanowisk kompletacyjnych, na których przygotowywane są zamówienia mające opuścić magazyn. Proces kompletacji na każdym stanowisku pracy przebiega w tempie 500-600 opakowań na godzinę. Oznacza to, że dzienne możliwości automatycznego magazynu drobnicowego to nawet 75 tys. opakowań. Efektem takiej automatyzacji jest trzykrotny wzrost wydajności. Nowy system znacznie przyspiesza więc wewnętrzny przepływ towaru w magazynie.

Nowy magazyn obsłuży wszystkie markety sieci w Polsce w zakresie asortymentu spożywczego i przemysłowego (średnio i wolno rotujące towary). Łącznie będzie to około 9000 artykułów. Dzięki tej inwestycji w przypadku tej części asortymentu koszty operacji będą trzykrotnie efektywniejsze kosztowo.

- Nasza inwestycja w automatyczny magazyn drobnicowy to odpowiedź na wymagania stawiane przez rynek. Zastosowane przez nas rozwiązania pomagają pracownikom w procesie produkcji, znacznie zwiększając ich efektywność. Co ważne, stacjonarne stanowiska pracy w naszym nowym magazynie zostały zaprojektowane w oparciu o najnowsze rozwiązania z zakresu ergonomii – mówi Mateusz Staniszewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Kaufland w Woli Krzysztoporskiej.

I dodaje: - Automatyzacja procesów to naturalny etap w rozwoju logistyki. Chcemy pozostać wiodącym graczem na rynku, dlatego sukcesywnie inwestujemy w nowoczesne technologie – dodaje.

W automatycznym magazynie drobnicowym Kaufland zatrudnia 60 osób. W całym Centrum Dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej, na terenie którego znajduje się nowy magazyn, pracuje 612 pracowników. Magazyn w Woli Krzysztoporskiej to jedno z trzech centrów dystrybucyjnych sieci Kaufland w Polsce.

W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 150 tys. pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich już ponad 200.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony