REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)
Stanowisko kasowe w supermarkecie sieci Kaufland

Stanowisko kasowe w supermarkecie sieci Kaufland (Kaufland Polska)

Od wtorku 24 marca br. we wszystkich marketach sieci Kaufland wydzielone zostały specjalne kasy pierwszeństwa dla osób 65+. Osoby starsze są w nich obsługiwane poza kolejnością, dzięki czemu mogą szybciej zrobić najpotrzebniejsze zakupy i uniknąć oczekiwania w kolejce.

REKLAMA

Klienci w podesłym wieku znajdują się w grupie ryzyka w związku z panującą epidemią koronawirusa, dlatego sieć Kaufland wprowadziła od wtorku 24 marca br. w swoich sklepach kasy pierwszeństwa dla seniorów. Specjalnie oznaczone kasy są dostępne w każdym z 220 marketów sieci. Może z nich skorzystać każdy klient, ale osoby starsze są obsługiwane poza kolejnością, jeżeli tylko zgłoszą taką potrzebę.

- Mamy świadomość, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej codziennie wykonywane czynności mogą stanowić dodatkowe wyzwanie dla osób starszych. Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy się wprowadzić rozwiązanie, które pozwoli seniorom zrobić zakupy szybciej i wygodniej, a tym samym ograniczy ewentualny stres z tym związany – mówi Maja Szewczyk z Działu Komunikacji Korporacyjnej sieci Kaufland.

To kolejne rozwiązanie, na które w ostatnim czasie zdecydował się Kaufland w związku z epidemią koronawirusa. Sieć m.in. zintensyfikowała regularne działania dotyczące czystości i dezynfekcji, wyposażyła sklepy w specjalne stacje do odkażania z płynem dezynfekującym i chusteczkami nawilżającymi oraz rozpoczęła sprzedaż pieczywa pakowanego w szczelnie zamkniętych torebkach. Ponadto w sklepach przypomina się o zachowaniu bezpiecznej odległości, co ułatwiają strefy wyznaczone za pomocą kolorowych taśm. W sklepach montowane są także szyby pleksi dla pracowników kas oraz punktu informacyjnego, a klienci zachęcani są do korzystania z płatności zbliżeniowych.

W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia niemal 150 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 220 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 23

 • 16
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zdziwiony 5 10 dni temu

  Liczy się zysk Kaufland jest nie poważny Sprewą dla telewizji. Kaufland zachęca ludzi starszych do robienia zakupów zamiast namawiać do pozostania w domu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Życzliwy 4 10 dni temu

  Kaufland niech lepiej ograniczy ilość klientów na sklepie w Słupsku bo strach robić zakupy takie tłumy są wpuszczane

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Orzech 3 10 dni temu

  Nie wiem po co te ograniczenia w przemieszczaniu się jak naród wie lepiej i od 6.45 już pod marketem sterczy. Taki głodny...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kacha 2 10 dni temuocena: 67% 

  Seniorzy to mają w domu siedzieć i nie powinno ich się zachęcać bo jest dla nich osobna kasa. Patrząc na sytuację a pracuje w sklepie to seniorów jest więcej niż młodych ludzi na zakupach,a podobno to młodzi się nieodpowiedzialni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawienormalny 1 11 dni temuocena: 75% 

  Czyli dla większości klientów...

  oceń komentarz
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony