REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

(fot. Kaufland Polska)

Sieć hipermarketów Kaufland planuje podbój Australii. Do 2021 roku niemiecki detalista chce otworzyć w całym kraju 40 placówek i zapowiada wojnę cenową z miejscową konkurencją, głównie sieciami Coles i Woolworths – informuje Daily Mail.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Należąca do Grupy Schwarz sieć hipermarketów Kaufland zamierza zrewolucjonizować australijski handel. Tamtejsi konsumenci mogą zacierać ręce z zadowoleniem, ponieważ – zdaniem ekspertów – w placówkach niemieckiej sieci ceny produktów spożywczych będą od 5 do 15 proc. niższe od cen w najpopularniejszych sieciach Australii – Coles i Woolworths – relacjonuje Daily Mail.

Ekspert do spraw detalu Brian Walker powiedział w rozmowie z lokalną mutacją Daily Mail, że należy się spodziewać wojny cenowej, ponieważ model biznesowy Kauflandu zakłada bardzo agresywną politykę cenową. Zdaniem specjalisty, zwiększona konkurencja ze strony sieci nastawionej na niskie marże i duże obroty z całą pewnością przyniesie korzyści konsumentom w Australii.

Placówki Kauflandu są średnio ok. czterokrotnie większe od marketów Coles i Woolwoths. Prawdopodobnie lokalizowane będą w centrach handlowych na przedmieściach dużych miast kontynentu. Hipermarkety będą nowością dla Australijczyków. Ten format dotychczas nie występował na antypodach.

Przed 2001 r. gdy w Australii pojawiła się sieć Aldi, miejscowi gracze Coles i Woolworths mieli łącznie aż 80 proc. udziałów w tamtejszym rynku spożywczym. Obecnie ich łączne udziały to ok. 62 proc., a niemiecki dyskont ma już 11-proc.

Źródło: dailymail.co.uk

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Doktor 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie czołgi, a ekonomia . Prawda !?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony