REKLAMAPRIM (KABANOS) - Kiełbaski z becułecki - Baner Główny (27- 31.03.2020)
Supermarket Kaufland w miejscu sklepu Tesco przy ul. Stalowej w Warszawie

Supermarket Kaufland w miejscu sklepu Tesco przy ul. Stalowej w Warszawie (materiały własne)

Już za kilka dni sieć Kaufland otworzy trzy markety w miejscach gdzie przez wiele lat działały hipermarkety brytyjskiej sieci Tesco. Na frontach obiektów zawisł już biało-czerwony znak niemieckiej sieci z charakterystyczną literą K.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

W połowie lutego w trzech lokalizacjach po hipermarketach Tesco ruszą supermarkety sieci Kaufland. Zmiany są już widoczne na fasadach sklepów w Warszawie na Stalowej, Krakowie na ulicy Wielickiej oraz w Gdańsku na ulicy Cienistej.

Jak kilka tygodni temu pisał portal wiadomoscihandlowe.pl przejęcie marketów z przyczyn technicznych oraz formalnych wiąże się z czasowym wstrzymaniem handlu w tych obiektach. Kaufland zamierzała wykonać rebranding w możliwie najkrótszym terminie. Pełną wymianę elementów technicznych, marketingowych, jak również wyposażenia i towarów Kaufland planował przeprowadzić w ciągu niecałych dwóch tygodni. Sklepy zyskały już nowy wygląd, na obiektach zawisło logo niemieckiej sieci, a w ciągu kilku najbliższych dni placówki powinny zostać otwarte.

To jednak nie koniec planowanych zmian. Kompleksowa przebudowa, mająca nadać marketowi nowoczesny charakter oraz  docelową funkcjonalność planowana jest w ciągu następnych kilku miesięcy, po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Te działania będą prowadzone już w otwartym sklepie i – jak zapowiada sieć - będą przeprowadzane w sposób możliwie niezauważalny dla klientów.

W nowo otwieranych placówkach Kaufland zatrudni pracowników Tesco pracujących w przejętych lokalizacjach w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie. Pracownicy sklepów stali się pracownikami Kaufland z dniem 1 lutego 2020 r.

Uruchomienie trzech nowych placówek oznacza to, że liczba sklepów Kaufland w Polsce wzrośnie z 213 do 216. W całej Europie niemiecki operator ma około 1200 sklepów i zatrudnia niemal 150 000 pracowników.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 53

 • 29
  BARDZO PRZYDATNY
 • 6
  PRZYDATNY
 • 8
  OBOJĘTNY
 • 10
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Emma 3 miesiąc temu

  Niech już zamkną ten burdel!!!! Pracownicy podstawowi pracują za najniższą krajową!!! A liderzy zmianowi dużo więcej nie mają! Za to obowiązków mają coraz więcej. Żenada!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emma 2 miesiąc temu

  Niech już zamkną ten burdel!!!! Pracownicy podstawowi pracują za najniższą krajową!!! Żenada!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Och 1 miesiąc temu

  Czy macie wiedzę w kwestii kolejnych przejęć Tesco? Słyszałam, że kolejne całe obiekty przejmuje Leroy Merlin.

  oceń komentarz
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony