REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Kaufland mógłby otworzyć sklepy w niedziele objęte zakazem handlu, ale tego nie zrobi

Kaufland mógłby otworzyć sklepy w niedziele objęte zakazem handlu, ale tego nie zrobi (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

30 sklepów sieci Kaufland formalnie stało się placówkami pocztowymi - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. To efekt umowy, jaką sieć sklepów zawarła niedawno z firmą PointPack. Jednak, w przeciwieństwie do sieci Żabka, która też ma umowę z PointPackiem, Kaufland nie zamierza wykorzystać okazji do otwierania sklepów w niedziele objęte zakazem handlu.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Na mocy umowy podpisanej przez Kaufland z PointPackiem, o której firmy poinformowały niedawno w komunikacie, klienci 30 spośród 212 sklepów niemieckiej sieci w Polsce od początku kwietnia br. mogą nadawać i odbierać przesyłki kurierskie DHL Parcel. Wprowadzona usługa została udostępniona w dotychczasowych godzinach otwarcia każdego sklepu.

To właśnie dzięki podobnej umowie z PointPackiem statusem placówki pocztowej pochwalić mogą się sklepy sieci Żabka. Pozwala to im na otwarcie w niehandlowe niedziele połączone z możliwością wykonywania w te dni pracy przez pracowników. W innym wypadku za ladą Żabki w niedziele musiałby stanąć sam franczyzobiorca, bądź osoba z jego najbliższej rodziny. Ewentualnie sklep stałby zamknięty.

Zapytaliśmy firmę PointPack o to, czy umowa z Kauflandem również dotyczy prowadzenia w sklepach tej sieci "placówek pocztowych". - Wszelkie punkty świadczące usługi kurierskie muszą mieć status placówki pocztowej, zgodnie z definicją z ustawy o prawie pocztowym - odpisał nam PointPack, podkreślając przy tym, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Kaufland zapewnia, że wchodząc w sojusz z PointPackiem wcale nie miał na celu, by pójść drogą Żabki - czyli nie chciał zyskać możliwości handlowania w niedziele objęte zakazem. Dowód na to, że przedstawiciele sieci mówią prawdę, jest jednoznaczny. Nie zmieniły się godziny otwarcia 30 sklepów objętych pilotażem. Placówki sieci nie są i nie będą otwieranie w niehandlowe niedziele.

W stanowisku Kauflandu, jakie wpłynęło dziś do naszej redakcji, znalazło się zapewnienie, że "usługa kurierska wprowadzona została wyłącznie ze względu na chęć zapewnienia klientom satysfakcjonujących i spokojnych zakupów, przy okazji których klienci będą także mogli nadać lub odebrać przesyłkę".

- Wprowadzenie usług kurierskich do 30 marketów sieci nie jest w żaden sposób powiązane z chęcią otworzenia sklepów Kaufland w niedziele niehandlowe - przekazało w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl biuro prasowe Kauflandu. - Nie mieliśmy zatem potrzeby analizy, czy współpraca z Pointpack uprawniałaby nas do takiego kroku, ani też czy sklepy te mogłyby zostać uznane za placówki pocztowe - dodali przedstawiciele sieci.

Najlepszy dowód na to, że Kaufland faktycznie nawet nie przeprowadził takich analiz? W innym, wcześniejszym stanowisku, jakie otrzymaliśmy od sieci 12 kwietnia, znalazło się stwierdzenie, że "współpraca z PointPackiem nie wpływa na zmianę statusu sklepów Kaufland". A przecież stanowisko PointPacku jest jasne i wynika z niego, że 30 Kauflandów faktycznie zostało placówkami pocztowymi.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Polas 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Kaufland ma przefukane. Za to samo na żabkę bluzgali, że „omija prawo” i jest „niepolskim sklepem”. To co się będzie działo z Kauflandem, który ma jednoznaczne niemieckie korzenie? Przecież pójdzie taki hejt, że ho ho. I nieważne że przecież nie robią nic złego. W mowie nienawiści i obrażaniu wszystkich to my akurat jesteśmy w top ten.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~skrobski 3 ponad rok temuocena: 100% 

  I świetnie, dobry pomysł, zresztą tak jak w przypadku żabek, tyle, że oczywiście zaraz się odezwą jakiejś mądrale z solidarności że to zdrada, zbrodnia i Bóg wie co jeszcze. Niestety zawsze znajdą się tacy, których głównym zajęciem jest przeszkadzanie żyć i zarabiać innym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dariusz 2 ponad rok temuocena: 100% 

  To, że sądy jednogłośnie stają po stronie żabek to dla mnie dowód, że w tym domu wariatów jakim jest nasz kraj, w którym produkuje się te absurdalne ustawy o zakazie handlu jest jeszcze jakiś głos rozsądku, jakaś ostoja normalności, przecież te żabki były absolutnie niewinne!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kain 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Kaufland widocznie nie chce się kopać z pisowskim koniem. Pis dąży do opanowania sądów, jak mu się to uda to następnie będzie likwidował wolne media a następne w kolejce są związki zawodowe i partie polityczne. To standard działania w takich krajach jak Wenezuela, Białoruś, Rosja czy Węgry gdzie siły populistyczne dążą do likwidacji demokracji i wdrożenia systemu monopartyjnego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony