REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020
Komisja proponuje zmiany w dyrektywie dotyczącej opakowań i odpadów opakowaniowych, nakładające na państwa UE obowiązek podjęcia działań mających na celu ograniczenie stosowania wykonanych z tworzywa sztucznego toreb na zakupy o grubości poniżej 50 mikronów – podaje PAP.
REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

O tym, jakie to będą działania, decydować mają same państwa członkowskie. – Możliwe będzie wprowadzenie opłat, wyznaczenie krajowych celów zmniejszania zużycia torebek oraz ograniczenia we wprowadzaniu ich do obrotu, w tym zakaz, ale działania te będą obowiązkowe i kontrolowane przez KE – tłumaczy Janez Potocznik, komisarz UE ds. środowiska. Co roku na wysypiska w UE trafia ponad 8 mld takich torebek, które są problemem dla środowiska – podaje PAP. Jak zauważył Potocznik, niektóre państwa UE wprowadziły już rozwiązania, dzięki którym mieszkańcy wykorzystują znacznie mniej jednorazowych torebek na zakupy niż wcześniej – np. w Irlandii po wprowadzeniu podatku od foliowych torebek jednorazowych efektem było ograniczenie ilości wyrzuconych torebek na śmietnik o 95 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Half Page (13-28.02.2020)
do góry strony