REKLAMAProxi.cloud 11-25.10.2019
Zakłady produkcyjne chipsów Pringles

Zakłady produkcyjne chipsów Pringles (Kellogs)

Koncern spożywczy Kellogg's zainwestuje w swoich zakładach produkcyjnych w Kutnie 480 milionów złotych w budowę najnowocześniejszej linii produkcyjnej chipsów Pringles na świecie. Oficjalne rozpoczęcie procesu inwestycyjnego nastąpi 14 listopadaa br.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Przypomnijmy, że jesienią 2014 r. firma Kellogg, producent płatków śniadaniowych i słonych przekąsek, otworzył w Kutnie fabrykę chipsów Pringles. Była to wówczas jedna z największych inwestycji kapitałowych tej firmy na świecie, a jednocześnie trzeci tego typu zakład w portfolio firmy.

Prace konstrukcyjne rozpoczęły się 14 maja 2013 r, a 13 miesięcy później pierwsze chipsy Pringles zjechały z linii produkcyjnej. Ponad pięć lat temu Chris Hood, ówczesny prezes Kellogg Europe podczas otwarcia zakładu podkreślał, że firma ma ambitne plany dotyczące marki Pringles w Europie. Inwestycja w produkcję w Kutnie miała pozwolić firmie na zaspokojenie potężnego popytu na produkty marki Pringles oczekiwania.

W 2015 roku firma Kellogg's ruszyła z budową centrum logistycznego przy zakładach w Kutnie. Zaś w roku 2016 r. koncern otrzymał zezwolenie na rozszerzenie działalności w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma informowała wtedy, że planuje zakup i montaż dwóch nowych linii produkcyjnych, w sumie spółka chciała wydać na ten cel 73 mln euro i stworzyć dodatkowe 80 miejsc pracy. To oznacza, że w zakładzie (bez centrum logistycznego) pracuje ok. 300 osób.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~As 2 11 dni temu

  Przecież piszą o chipsach, nie o płatkach :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 1 14 dni temu

  A płatków Kellogg's jak nie było w Polsce, tak nie ma...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony