REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

(fot. Pixabay)

Kierowcy prowadzący pojazdy w międzynarodowym transporcie drogowym, którzy przewożą towary, po przekroczeniu granicy Polski są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Zwolnienie z odbycia obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej dotyczy wyłącznie kierowców, którzy prowadzą pojazd samochodowy służący do przewozu towarów, a wykonywany przejazd bezpośrednio wiąże się z faktycznym przewozem lub dojazdem w celu załadunku wyżej wymienionych towarów – podał resort.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaznacza, że resortowi zależy na tym, aby przedsiębiorcy prowadzący działalność polegającą na organizacji przewozu towarów w drogowym transporcie międzynarodowym mieli pełną wiedzę na temat przepisów obowiązujących od niedzieli 15 marca.

Zwolnienie z odbycia obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej dotyczy również kierowcy niebędącego obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, zatrudnionego przez przedsiębiorcę mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, który legitymuje się świadectwem kierowcy.

W komunikacie wskazano, że zwolnienie obowiązkowej kwarantanny dotyczy również kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy rzeczy tranzytem przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednocześnie, kierowcy zawodowi wracający do Polski samochodem osobowym, np. w celu odebrania w kraju odpoczynku tygodniowego, nie są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~PIe dolisz 2 3 miesiące temu

  Może dlatego żebyś miał co jeść i nie zdechł z głodu. tu chodzi o zminimalizowanie skutków epidemii i rozciągniecie w czasie zarażeń a nie rozjebania na amen gospodarki !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nomówię 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  To po co to zamykanie granic, na pokaz jak to pis sie nami opiekuje. Kierowcy tirów to nadludzie?????. Im epidemia nie groźi????. A ich rodzony, przyjaciele i znajomi ich rodzin????. W tym kraju syf jak zawsze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony