REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

(materiały prasowe)

Według badań europejskiego rynku e-commerce „Barometr E-shopper 2017” przeprowadzonego przez TNS Kantar na zlecenie DPDgroup wynika, że rośnie liczba e-zakupów dokonywanych za pomocą smartfonów. Odsetek użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych wynosi dzisiaj 39 proc. (5 p.p. więcej niż w ubiegłorocznej edycji badania). Najchętniej korzystają z nich tzw. duzi nabywcy (51 proc.) i millenialsi (55 proc.).

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Kraje, w których smartfony najczęściej są wykorzystywane do e-zakupów to Rumunia (65 proc., +7 p.p. r/r), Chorwacja (56 proc.) i Węgry (51 proc., aż +10 p.p. w stosunku do roku 2016). W Polsce udział smartfonów zbliżony jest do średniej europejskiej i wynosi 38 proc. (dwa p.p. więcej niż rok wcześniej).

- Coraz większy udział smartfonów w e-commerce nie zaskakuje. Żyjemy szybko, a zakupy internetowe realizujemy w wolnej chwili pomiędzy bieżącymi obowiązkami. Menedżerowie e-sklepów muszą więc zadbać o właściwe dostosowanie swoich serwisów internetowych do urządzeń mobilnych. Dziś jest to już element, bez którego trudno rywalizować w e-commerce – mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Najczęściej używanymi urządzeniami do zakupów internetowych w dalszym ciągu są laptopy, z których korzysta 61 proc. internautów. Ich udział jednak zmniejszył się w stosunku do 2016 roku o 2 punkty procentowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony