REKLAMAMLEKOVITA - Baner główny (kwiecień 2018)

Polacy coraz chętniej płacą bezgotówkowo. Zdarza się, że omijają małe sklepiki, piekarnie czy kioski ruchu, w których nie można płacić kartami. Terminal staje się więc koniecznością – czytamy w Rzeczpospolitej.

REKLAMAKONGRES RYNKU FMCG 2018 - Belka w artykułach

(fot. pixabay)

Zwolennicy terminali płatniczych wskazują, że są one nie tylko wygodne, ale przynoszą też wiele korzyści. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, ułatwiają one m. in. kontrolę przepływów pieniężnych, zabezpieczają przed przyjmowaniem fałszywych banknotów, a także ograniczają ryzyko okradzenia firmowej kasy.

Urządzenie jednak kosztuje, podobnie jak jego obsługa. Płaci się za dzierżawę terminala, połączenia z centrum rozliczeniowym, prowizję od każdej transakcji, wnosi opłatę interchange (0,2 proc. od karty debetowej i 0,3 proc. od karty kredytowej), odprowadzaną później przez agenta rozliczeniowego do banku, który wydał kartę. Do tego dochodzi opłata za certyfikat bezpieczeństwa PCI.

Rzeczpospolita podaje, że opłaty się bardzo różnią i nie zawsze chętnie są ujawniane. Ich wysokość zależy od liczby instalowanych urządzeń, wysokości obrotów, a nawet rodzaju prowadzonej działalności.

Więcej w Rzeczpospolitej

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony
"