REKLAMAWitpak, baner główny (lipiec-sierpień 2019)

(materiały prasowe)

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego w bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 7,3 (przed miesiącem plus 5,9).

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Poprawę koniunktury sygnalizuje 17,4 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 10,1 proc. (miesiąc wcześniej odpowiednio 16,2 proc. i 10,3 proc.). Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Oceny sprzedaży są pesymistyczne, po raz pierwszy od lutego 2017 r. Utrzymują się niekorzystne diagnozy sytuacji finansowej. Odpowiednie przewidywania są korzystne, lepsze od formułowanych przed miesiącem.

Stan zapasów towarów jest nadal uznawany przez przedsiębiorców za nadmierny. Wraz z pozytywnymi przewidywaniami dotyczącymi sprzedaży, zapowiadany jest wzrost zamówień towarów u dostawców. Firmy planują niewielkie zwiększenie zatrudnienia. Przedsiębiorcy oczekują, że ceny towarów będą rosnąć nieco wolniej niż prognozowano w lutym.  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony