REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

18 listopada 2019, 16:40

(Flickr/Mike Mozart)

Sieć McDonald’s zobowiązała się do wypłaty zaległego wynagrodzenia za całą dekadę pracy tysiącom pracowników w Nowej Zelandii. Po zmianie przepisów pracodawca źle naliczał pensję, którą powinien im wypłacać.

REKLAMA

McDonald’s nie jest jedyną firmą, która źle naliczała pracownicze pensje. Wszystko przez to, że w 2003 roku zmieniono sposób naliczania wynagrodzenia za dni urlopowe, a niektóre firmy nie wzięły tego pod uwagę. W konsekwencji wypłacały pracownikom zbyt niskie pensje.

Jak podaje Newsweek, ucierpiało na tym w sumie nawet 760 tys. osób, w tym ponad 60 tys. zatrudnionych w sieci McDonald’s. Sieć obiecała jednak, że wypłaci zaległe pensje z ostatniej dekady zarówno obecnym, jak i byłym pracownikom. To wciąż mniej, niż rzeczywiście im się należy od 2003 r., bo od tego czasu minęło aż 16 lat. Jednak firmy w Nowej Zelandii według prawa mogą uregulować dług wypłacając pensje z zaledwie sześciu ostatnich lat.

Jak wynika z wyliczeń związku zawodowego the Unite McDonald's musi oddać każdemu z pracowników od 500 do 1000 dol. nowozelandzkich za każdy rok pracy, co sumuje się nawet do 90 mln dol. nowozelandzkich (57 mln dol. amerykańskich).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony