REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

Prof. Andrzej Rzońca odniósł się podczas odbywającego się obecnie Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej do kwestii zakazu handlu w niedziele. Odnosząc się do pytania o przywrócenie handlowych niedziel, powiedział, że "naszą wartością jest wolność, więc handel w niedziele zostanie uwolniony".

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Prof. Andrzej Rzońca

Prof. Andrzej Rzońca (Platforma Obywatelska RP)

Jednocześnie Andrzej Rzońca podkreślił, że "to ludzie będą decydować, co będą robić. (...) Oczywiście zagwarantujemy jednocześnie, że każdy - nie tylko pracownik sklepu, którego nie dotyczy jeden z wyjątków - będzie miał zagwarantowane co najmniej dwie wolne niedziele w miesiącu”.

Przypomnijmy, że w piątek w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczęło się dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska), na którym zaplanowano 53 panele dyskusyjne. Jeden z nich poświęcony był programowi "Wyższe zarobki, niższe podatki", który przedstawiał prof. Andrzej Rzońca. Koszt programu to 30 mld zł. Jak wyjaśnił, program gospodarczy KO zawiera 12 filarów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 14

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (12)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~handlowiec 12 10 miesięcy temuocena: 75% 

  BRAWO!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dekster8181 11 10 miesięcy temuocena: 50% 

  Pan Rzońca to uczeń Balcerowicza tak samo jak Petru, więc zna sią na ekonomii jak baletnica na spawaniu:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dekster8181 10 10 miesięcy temuocena: 33% 

  a co Bobi w poniedziałek i wrotek pracujesz po 12 h? co za brednie, pracujesz tyle samo czasu tylko może mniej się opierdzielasz... Zamknięte niedziele są na zachodzie a przecież Po taka jest europejska a niedziele będzie otwierać...:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Www 9 10 miesięcy temuocena: 60% 

  Co za głupoty ten pdeudiekonomista wygaduje. Zakupy można robić każdego dnia do późnych godzin więc niedziele mogą być zamknięte sklepy. Urzędy proszę otworzyć bo już popołudniu nic nie załatwię a cały tydzień w pracy i kiedy załatwić sprawy urzędowe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bobi 8 10 miesięcy temuocena: 56% 

  Pan Bartek chyba nie ma doczynienia z handlem... Ja 15 lat pracuję w hiperach... I wiem że zakaz handlu w niedzielę to najgorsze zło... pon i wt trwa odbudowa sklepu po niechandlowym wikendzie bo wyjadaja towar do gołej pułki.... A od czwartku znów przygotowania do wikendu...

  oceń komentarz
 • ~Też klient 7 10 miesięcy temuocena: 83% 

  Profesor Rzońca nic nie zrealizuje , albowiem w najbliższych wyborach PO ze swoimi koalicjantami przegra wybo9ry z kretesem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klient 6 10 miesięcy temuocena: 55% 

  do Bartek - tylko, że nikt ma obowiązku jezdzić na zakupy w niedziele, niech jezdza na rowerze w niedziele, zamiast isc do sklepu ale niech to bedzie ich wybór

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tołdi 5 10 miesięcy temuocena: 55% 

  @Bartek: Sorry, ale mam znajomych, którzy pracują w dyskontach, i którzy twierdzą, że odkąd wprowadzono zakaz w niedziele, mają więcej pracy już od czwartku do soboty, a przed wprowadzeniem zakazu ruch rozłożony był na cały tydzień i nie było takiego "sajgonu" jaki mają teraz, łącznie z pracą od bardzo wczesnych do bardzo późnych godzin, przed i po zamknięciu sklepu. Niedziele natomiast poświęcają na odpoczynek, nie ma mowy o wspólnych planach, bo już im się nie chce cokolwiek robić po tych kilku dniach intensywnej pracy. I wcale tak mało nie zarabiają, dyskonty płacą najlepiej w handlu pracownikom fizycznym, zapytaj pracowników hipermarketów, supermarketów i sklepów osiedlowych, oni to dopiero źle zarabiają. Nidy nie zrozumiem tego płaczu i roszczeń, pracowników handlu o prace w niedziele, jakby byli jakąś uprzywilejowaną grupą. Jeśli zależy ci na wolnych niedzielach, znajdź inna pracę. A jeśli nie masz kwalifikacji, to je podnoś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Market 4 10 miesięcy temuocena: 71% 

  Jeśli tak planujecie to jak można na was głosować. Kto ma pracować? Skąd brać ludzi do pracy? Trochę realizmu!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zhonca 3 10 miesięcy temuocena: 60% 

  Czy warto pisać co ten pseudoekonomista ma do powiedzenia? Nic z jego prognoz się nie sprawdziło? Czy wh są tubą dla peoskich propagandystów?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 22 2 10 miesięcy temuocena: 70% 

  Jeśli to wprowadzą, sieci handlowe będą miały jeszcze większe problemy ze znalezieniem pracowników

  oceń komentarz
 • ~Bartek 1 10 miesięcy temuocena: 55% 

  Popracuj tak ciężko za te pieniadze jak pracownik biedronki bądź lidla w sobotę oraz niedziele to zobaczysz co znaczy ciezka praca. Dni wolne we wtorek bądź środę zamiast w sobotę bądź niedzielę są naprawdę dobrym rozwiązaniem gdy się ma rodzinę. Życzę szczęścia przy spędzania czasu wolnego z rodziną. Jeśli masz np. druga zmianę a twoja żona pierwsza to jest możliwość, że tygodniami się nie widzicie. Ustawowo zatwierdzona większość wolnych niedzieli jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Polacy zmieniają zwyczaje i spędzają czas w inny sposób. Lepiej aby pojechali na rower bądź wyszli w góry zamiast spędzać czas w galerii. Rozwijają się inne obszary gospodarki. Z drugiej strony jeśli waszym celem jest napędzane klientów dyskontom bądź galeria no cóż wasz wybór. Proponuję nie zmieniać obranego kierunku a pozytywnie wpłynie to na Polskę i Polaków.

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony