REKLAMAJACOBS - baner główny - kawa jak z kawiarnii (marzec 2019)

(Kofola)

Kofola ČeskoSlovensko przejmuje czeską spółkę Leros, producent mieszanek z roślin leczniczych i naturalnych herbat pod marką Léčivé rostliny - Zbraslav (Lecznicze rośliny - Zbraslav). Firma dostarczała dotychczas zioła do produkcji napoju Kofola. Przejęcie obejmuje markę, zaplecze produkcyjne i kadrowe.

REKLAMAPURELLA - Batony BeRAW - Belka w artykułach (marzec 2019)

Firmę Leros poprowadzi doświadczony menedżer Martin Mateáš, który pracował w Kofoli od 11 lat, a teraz powraca po czteroletniej przerwie. Na bazie ustaleń między stronami, kwota transakcji nie zostanie upubliczniona.

Firma Leros została założona w 1994 roku, a jej produkcja opierała się na 40-letniej tradycji państwowego przedsiębiorstwa Léčivé rostliny - Zbraslav (Lecznicze rośliny - Zbraslav), którego początki sięgają 1954 roku. Firma produkuje wysokiej jakości herbaty ziołowe
z roślin leczniczych i należy do kluczowych graczy na rynku czeskim i słowackim.

- Wybraliśmy Kofolę, ponieważ jesteśmy firmą czeską i chcieliśmy kontynuować tę tradycję, rynek się zmienia i potrzebujemy silnego partnera, który może rozwinąć naszą markę na arenie międzynarodowej. Wierzymy, że Kofola jest dokładnie tą firmą, której szukaliśmy – mówi Antonín Kachlík, dotychczasowy większościowy udziałowiec Leros

- Leros to firma, która dokładnie pasuje do tego, czego szukamy - jest producentem o długiej tradycji, z doskonałym zapleczem, doświadczonym personelem i wysokiej jakości produktami z roślin leczniczych. Naszym celem jest dalszy rozwój tej tradycyjnej czeskiej firmy, która od lat buduje swoją pozycję rynkową i jest oparta na solidnych podstawach - dodaje Martin Mateas z firmy Kofola.

W Kofoli ten krok stanowi kolejny zdrowy filar biznesu, który będzie oparty na ziołach
i autentycznych, naturalnych roślinach. Grupa Kofola dąży do inwestowania w zdrowy segment na wszystkich rynkach, na których działa. Przykłady? 84 Freshbars and Salateries UGO, producent świeżych sałatek Titbit, lub zeszłoroczne przejęcie Premium Rosa, szybko rozwijającej się firmy, która produkuje wysokiej jakości produkty naturalne, takie jak syropy, soki NFC i dżemy.

Grupa Kofola jest jednym z najważniejszych producentów napojów bezalkoholowych z siedmioma zakładami produkcyjnymi na pięciu rynkach europejskich, łącznie grupa Kofola zatrudnia ponad 2 100 osób (nie wliczając rosyjskiego zakładu).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony