REKLAMAPRIM (KABANOS) - Kiełbaski z becułecki - Baner Główny (27- 31.03.2020)

(fot. mondaynews.pl)

Strona 3 z 3
REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

– W supermarketach panuje największy tłok w piątkowe wieczory, bo są mniejsze niż hipermarkety i jednocześnie większe od dyskontów. Tego typu placówki wybierają osoby, które są zbyt zmęczone po całym tygodniu pracy, by jechać do największych na rynku sklepów. Jednocześnie zależy im na szerokiej ofercie, bo np. nie chcą już niczego więcej szukać w weekend – wyjaśnia dr Faliński.

Inaczej wygląda zestawienie przedstawiające maksymalny czas stania w kolejce w sobotę pomiędzy 9.00 a 14.30. W hipermarketach wynosi on 15 minut i 6 sekund, w supermarketach – 6 minut i 32 sekundy, w sieciach typu convenience – 6 minut i 11 sekund, zaś w dyskontach – 5 minut i 25 sekund.

– Jeśli poświęcamy od pół do pełnej godziny na wybieranie produktów, to czekanie przez 6 minut na transakcję jest niekomfortowe, ale trwa stosunkowo krótko w porównaniu z całym czasem spędzonym w sklepie. Niestety przed wolnymi niedzielami klienci nie mają po prostu innego wyjścia. To jedyny dzień, jaki mogą poświecić na tak długie zakupy – zaznacza prezes Instytutu Badawczego ABR SESTA.

Autorzy badania podają też maksymalny czas oczekiwania w kolejce do kas samoobsługowych w hipermarketach. Wynik dla piątku wyniósł 2 minuty i 1 sekundę, a dla soboty − 9 minut i 14 sekund. Jak stwierdza dr Faliński, to bardzo duża rozbieżność. I w jego ocenie, jest spowodowana tym, że zapracowani młodzi ludzie robią zakupy głównie w soboty. To oni przede wszystkim korzystają z automatycznych rozwiązań. Są do nich mocno przyzwyczajeni. Chcą przyspieszyć załatwienie każdej sprawy, ale wbrew pozorom ww. udogodnienie nie zawsze może im w tym pomóc.

Badanie zostało wykonane przez Instytut Badawczy ABR SESTA. Dane zebrano 7 i 8 grudnia br. w 8 miastach, tj. w Bydgoszczy, Dobrczu, Gdańsku, Gdyni, Jaworze, Krakowie, Łodzi i Pabianicach. Badacze odwiedzili 49 placówek handlowych, w tym 11 hipermarketów, 15 supermarketów, 18 sklepów typu convenience oraz 5 dyskontów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~łukasz 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Statystyk statystyką - wiadomo, ze człowiek i pies średnio mają po 3 kończyny dolne. U mnie w Warszawie najdłużej się stoi w kolejkach w Lidlu i w Biedronce.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 10% - Halfpage (marzec-kwiecień 2020)
do góry strony